На землі зникає прісна вода. Чи надовго нам вистачить питної води на Землі

Короткий опис

Метою проекту є розвиток у дітей інтересу до пізнання і особистісного прагнення до практичного дослідження найважливішого становить середовища проживання - води. У цикл занять, представлених в даному проекті   включені ряд тем, які вивчаються в певній послідовності і пов'язані один з одним. Заняття побудовані таким чином, що дозволяють побачити незвичайне, нове в звичному, буденному.

Це цикл, який посилюється зміною клімату. Високі температури і посуха означають збільшення випаровування і збільшення попиту на воду, що збільшує тиск, щоб отримати воду з віддалених заповідників з непомірними витратами або для подальшого витоку підземних водоносних горизонтів і прискорення краху міста.

Зниження триває і прискорюється; канал є лише жертвою того, що стало порочним колом. У великому районі Ізтапалапа, де проживає близько двох мільйонів чоловік, багато з яких не мають проточної води - тротуари виглядають як зламаний фарфор і 15 початкових шкіл впали.


опис

Серія конспектів занять «Вода - головне багатство на землі». Повітря чисте, свіже,
  дихається легко і вільно.
  Але ...
  Чи не вмитися, не напитися без води,
  листку не розпустить без води.
  Без води прожити не можуть
  птиці, звір і людина,
  і тому завжди
  всім скрізь потрібна вода!
1. Заняття на тему "Вода, вода - кругом вода".
мета:
дати уявлення дітям про значення води в нашому житті і про те, в якому вигляді існує вода в навколишньому середовищу.
Попередня робота:
Запропонувати дітям протягом всього дня запам'ятовувати, де і яку вони бачили воду (в приміщенні, на прогулянці); як вони її використовували. Чи багато їм треба було води? В кінці дня обговорити результати спостережень, записати їх. Важливо, щоб діти відчули, як часто нам потрібна вода. Без неї ми не можемо прожити. Хай підійдуть, що сталося б, якби вода раптом зникла.
Хід заняття:

Сьогодні про це написано багато і вплив підвищення рівня моря на прибережні популяції. Але порушені не тільки узбережжя. Наочним прикладом є Мехіко, розташований в долині в центрі країни. Світ зробив величезну ставку на переповнені капітали, подібні до цього, з великою кількістю жителів і великих економік; стійкість півкулі, мабуть, залежить від них.

Вони розширюються назовні, кидаючи виклик межам. Це центральна тема цієї серії: як міста реагують на різні кліматичні загрози. У всьому світі екстремальна погода і брак води прискорюють репресії, регіональні конфлікти і насильство. У доповіді Колумбійського університету було виявлено, що в районах, де кількість опадів зменшується, «ризик другорядних конфліктів, які ескалації до великомасштабних воєн подвоюється приблизно в наступному році». Термін, який використовується Пентагоном для зміни клімату, - «множник загроз».

- Хлопці! Щоб дізнатися, що ми з вами будемо вивчати, вам треба відгадати загадку:
Що в гору не вкотився
  В решеті не втримаєш
  І в руках не понесеш. (Вода)

- Дійсно ми будемо говорити про воду.
бесіда:

Вихователь: Для чого потрібна вода? (Відповіді дітей)
- Як вона нам допомагає? (Відповіді дітей)
При цьому можна використовувати ілюстрації, де присутня вода (поливання квітів, приготування їжі, умивання). Діти, а кому потрібна вода? (Використовуються д / посібник "Вода", діти називають - дерева, птахи, тварини, а вихователь відкриває картинку, перевіряє всіх чи перерахували). Так, без води все живе на землі загине. Вода - це життя, і воду треба берегти. Скільки людина може без їжі прожити? (Три місяці), а без води? (Тиждень). Як ви думаєте, чи багато води на Землі? - Давайте розглянемо з вами глобус, це модель нашої Землі. (Вихователь показує глобус)
- Якого кольору на глобусі більше?
- Покажіть все що виділено цим кольором? Яким кольором на глобусі позначають воду? (Синім). Покажіть на глобусі воду. А хто знає, скільки на землі океанів? (4 океану), а скільки морів? (30 морів). Як ви думаєте, чи багато це чи мало? А яку частину займає суша? (Четверту). Давайте перевіримо. У мене в руках яблуко. Уявімо що це наша планета. Четверта її частина - суша, а ось ця велика частина - вода. Так багато або мало води на планеті? (Багато). Хлопці, а яка на смак морська вода, хто знає? (Відповіді дітей) У морях і океанах вода солона. У річках, озерах, вода без смаку (якщо вона чиста). Вона називається прісної.
Здається, що води на Землі багато - он скільки синьої фарби на глобусі! Але води, яка потрібна людині, насправді дуже мало.
- Яку воду ми п'ємо? (Солону або прісну?)
Людина не може пити солону воду, а її-то якраз на Землі набагато більше, ніж прісної. Є такі країни, в яких людям не вистачає води навіть для того, щоб вгамувати спрагу.
- Знайдіть на глобусі ділянки жовтого кольору.
Це пустелі, де дуже мало води, тому там рідко живуть люди. Без їжі людина може прожити кілька тижнів, а без води - лише 3 дні.
Крім того, зараз на Землі залишилося дуже мало чистої води. Ми, наприклад, беремо з крана чисту воду, а виливаємо в раковину брудну, вже використану, і вона забруднює водойми. Значить, воду треба берегти. У води велика турбота - поїти всіх мешканців. А для чого людині потрібна вода? (Використовується палиця - пересувна). "Як людина використовує воду?"

Ніде це не є більш очевидним, ніж в містах. Це перший міський століття в історії людства, коли в світі більше людей, що живуть в містах, ніж будь-коли, і прогнозується, що на той час три чверті населення світу будуть урбанізовані, згідно з іншим дослідженням, буде більше, ніж 700 мільйонів кліматичних біженців.

Для багатьох міст по всьому світу адаптація до зміни клімату - це шлях до довгострокового процвітання. Це хороша новина в тих місцях, де суспільства готові слухати. Однак адаптація також може бути дорогої і трудомісткою. Це може йти навпаки, в ритмах політичних кампаній і стикатися з потужними і вкоріненими інтересами. Це, власне, те, що сталося в Новому Орлеані, який ігнорував численні попереджувальні знаки, знищило природний захист від повеней, таких як корали, дало розробникам докір і не зміцнило дамби до того, як ураган «Катріна» спустошений з більшістю міста.

(Поливає рослини, готує їжу, п'є. Миється, пере і т.д.) а кому ще потрібна вода?

Хочете пограти зі мною в гру.
Ви будете насінням, Оля - сонечко, Гена - садівником. Я саджаю насіння в землю. Яскраво припікає сонечко. Садівник бере лійку з водою і поливає насіння. Вони набухають і починають потихеньку проростати. Ось уже з'явилися перші паростки. Вони тягнуться і тягнуться вгору. Садівник поливає їх водою. А ласкаве і добре сонечко зігріває їх своїм промінням. Ось вони підросли і розкрили свої прекрасні бутони. Як же красиво кругом! Ви хто? Ми - квіти. Я - маргаритка! Я - тюльпан! і т.д. А що у нас вийшло? (Квіткова клумба). Молодці!
Ви вже знаєте, щоб вода з річки потрапила до нас в будинок, їй треба пройти довгий шлях. А як ви думаєте, вода з річки відразу потрапляє до нас в будинок? (Ні). З річки насоси перекачують воду в резервуари - відстійники, де її ретельно очищають і фільтрують. Після фільтрування по трубі вода потрапляє в резервуар для чистої води, і лише звідси насоси перекачують чисту воду по водопровідних труб в наші квартири. Ось так довго вода з річки добирається до нас. Багато людей працюють, щоб допомогти воді пройти цей шлях. Так як же треба ставитися до води? Дбайливо, розумно, економно,
по-хазяйськи. Включати воду тонкою цівкою, добре і щільно закривати
кран, не допускати, щоб були несправні крани. Згадайте прислів'я про воду: "Воду даремно не лей. Дорожити водою вмій! "
дитина: Не залишайте відкритим водопровідний кран,







вихователь:Так які ми можемо зробити висновки? (Відповіді дітей) Правильно, ми не можемо прожити без води. Вода - це і озера, і річки, і океани, і моря. Здається, що води на землі дуже багато, її має вистачити всім. Але це не так: прісної води, якої ми користуємося, на нашій планеті небагато. І з кожним роком такий чистої води стає все менше, тому що люди забруднюють водойми.

На відміну від вузьких місць чи злочинам, зміна клімату не те, що люди легко сприймають. Це, звичайно, не те, про що говорять жителі Мехіко кожен день. Однак це схоже на шторм, що наближається і загрозливий перетворити місто з його набором проблем в критичний момент.

За словами Арнольдо Крамера, директора Управління протидії Мексиці: Зміна клімату стало найбільшою довгостроковою загрозою майбутньому міста. І це пов'язано з тим, що воно пов'язане з водою, здоров'ям, забрудненням повітря, перериванням трафіку через повені, вразливістю житла через зсуви, а це означає, що ми не можемо почати вирішувати будь-які реальні проблеми місто без вирішення проблеми клімату.

2. Експериментально - дослідне заняття на тему «Властивості води» мета:
1. познайомити дітей з деякими властивостями води, показати різноманітність станів води в навколишньому середовищі.
2. Розвиток досвіду послідовно викладати свої думки, правильно будувати свою мову, збагатити словниковий запас.
3. Пробудження інтересу до природи, її явища.
устаткування:смужки кольорового паперу (блакитна, синя, сіра, біла, зелена, червона, жовта), лоток з лабораторним посудом на кожен стіл (4 склянки з водою) шматочки льоду, грудочки снігу, термос з гарячою водою, Скло або дзеркальце.
хід заняття

На карту поставлено більше, ніж просто місто. Якщо зміна клімату завдає шкоди економічній і соціальній структурі ключових місць в світі, таких як Мехіко, попереджає письменник Християн Паренти в своїй книзі «Тропік хаосу: зміна клімату та нова географія насильства», «немає стін, провідний, озброєний дрон або найманець, розгорнутий на постійній основі, може врятувати половину планети від іншої половини ».

Через опускання землі, званій зануренням, багато будинків, схоже, хвилясті. У затопленні Мехіко є елемент магічного реалізму. Але протягом десятиліть околиці навколо Ангела опускалися, подібно до океану, який йде, коли припливи падають, поступово залишаючи дрейф до пам'ятника. Зрештою, чотирнадцять великих кроків повинні були бути додані до основи, щоб пам'ятник залишався з'єднаним з вулицею.

вихователь:Давайте візьмемося за руки. Посміхнемося один одному. Щоб створити гарний настрій. Щоб багато дізнатися на нашому занятті потрібно бути уважними, не кричати, слухати один одного, піднімати руку.
- Послухайте, я зараз вам загадаю загадку. А ви повинні бути уважними і відгадати їх.
Я і хмара, і туман,
  І струмок, і океан,
  І літаю, і біжу,
  І скляній бути можу. (Вода) - Про що ці загадки? (Про воду) Значить про що ми сьогодні продовжимо говорити про воду.

Бесіда: - Хлопці, сьогодні я отримала лист і хотіла б вам його почитати. Слухайте: "Здрастуйте, хлопці! Пишуть вам три сестрички крапельки. Допоможіть нам. Ми жили дружно і ніколи не сварилися. Одного разу сонечко гріло так сильно, що одна з нас перетворилася на пару. А потім нагрянув страшний мороз. Друга в цю хвилину розчісувала косу та так і застигла,
перетворившись в красиву сніжинку. А третя встигла сховатися. І залишилася крапелькою. Сніжинка дуже запаніла, стала собою милуватися і не захотіла визнавати в крапельці і "парінке" рідних сестер ".
- Хлопці, допоможіть! Доведіть, що ми, сніжинка, крапелька і "парінка" - рідні сестри.
- Хлопці, хочете допомогти? Про що вони вас просять?
Уявіть, що наша кімната науково-дослідна лабораторія. Щоб довести, що сніжинка, "парінка" і крапелька рідні сестри, нам потрібно досліджувати властивості води. Ми зараз проведемо досліди.
Досвід №1: "Вода не має форми
Порівняй форму води в своєму склянці з водою у сусіда, вихователя (вихователь показує, що, якщо перелити воду в посуд іншої форми, вода приймає форму цього посуду).
- Що можна сказати про форму води?
Досвід №2: "Вода рідка, може текти"

У самому серці історичного центру міста задня частина Національного палацу тепер нахиляється до тротуару. Деякі будівлі виглядають як кубистские малюнки, ізгібние вікна, які розмахують карнизи і двері, які більше не вирівняні з їх рамами. У столичному соборі в Зокало, який потонув в певних місцях протягом минулого століття, була схильна каплиця і дзвіниця, до якої були вставлені кам'яні клини під час її будівництва, наприклад, під туфлею під столом столу, який загальмується.

Мехіко знаходиться на суміші вулканічних грунтів і грязьових озер. Лорета Кастро Регуера - молодий архітектор Гарвардського університету, що спеціалізується на просідання ґрунту в Мехіко. Він вказав на головну вулицю, яка залишає Зокало і ділиться на схід від заходу, слідуючи за маршрутом древнього ацтекського каналу.

Дати дітям 2 склянки: 1 - з водою, 2 - порожній. І запропонувати їм перелити воду з однієї склянки в інший. Задати питання: "Ллється вода? Чому? ". Висновок: вода рідка, ллється.
Досвід №3: "Вода прозора"

Якого кольору вода? На столі у вас лежать смужки паперу, з їх допомогою ми визначимо колір води. Прикладіть і порівняйте колір води і колір кожної смужки. Чи можна сказати, що вода збігається з одним з їхніх квітів? (Ні). Якого ж тоді кольору вода? (Безбарвна, прозора). Подумайте як можна перевірити прозорість води? (Подивіться через стакан з водою на що-небудь: текст, рисунок, на сусіда).
Досвід №4: "У води немає смаку"

Все місто, де колись була мережа озер. Озера дали ацтекам лінію оборони і хінампи, прожиток. Ідея: жити з природою. Згодом іспанські завойовники вели війну проти води, вирішивши її стримати. Вони не знали систему ацтеків. Вони замінили греблі і канали вулицями і площами; осушив озера і вирубав лісу, страждаючи одним потопом за іншим, в тому числі той, який втопив місто протягом п'яти років.

Ацтекам вдалося, - сказав Кастро. Але у них було 000 жителів. Мехіко і раніше є агломерацією кварталів, які насправді є безліччю великих міст поруч один з одним. Протягом минулого століття мільйони мігрантів з провінції прибутку в пошуках роботи. Автомобілі з двоокисом вуглецю, які викликають тепло. Це розвиток майже повністю знищило початкові озера і виснажило підземні водоносні горизонти: тепер долина, де колись була вода, ввозить мільярди галонів віддалених місць.

Чи знаєте ви смак солі, цукру, лимона, цибулі? Вам добре знайомий смак яблук, картоплі, помідорів, хліба, торта. Спробуйте воду в склянці на смак. Чи можна назвати воду солоною, гіркою, солодкої, кислої? Жоден із знайомих
смаків можна віднести до води. Висновок: вода не має смаку.
Досвід №5: "У води немає запаху"

Система переміщення води тут - це чудо сучасної гідротехніки. Тим не менш, це також необгрунтований подвиг в результаті того, що в місті немає можливості переробляти чорну воду або збирати дощову воду, тому вона змушена вигнати шокуючу суму понад 700 мільярди літрів стічних вод   і дощової води з паралізованих стоків, таких як Великий канал.

В даний час столиця країни імпортує майже 40 відсотків своєї води з віддалених джерел, а потім витрачає більше 40 відсотків води, яка проходить по її приблизно тисячам кілометрів труб через витоки і доїння. Не забуваючи, що перекачування цієї води в гори споживає майже стільки ж енергії, скільки все місто Пуебла з населенням близько півтора мільйонів чоловік.

Коли мама пече пиріжки і булочки, апетитний запах ви відчуєте за дверима квартири. Тонкий аромат видають квіти, парфуми. А понюхайте воду, ніж вона пахне? Висновок: вода не має запаху.
Досвід №6: "Лід - тверда вода"

Запропонувати дітям принести бурульки, різних розмірів. І простежити, яка швидше розтане.
Можна використовувати сніг, а також, якщо теплу пору року, заморозити воду в холодильнику. Висновок: лід, сніг - теж вода.
Досвід №7: "Пар - це теж вода"

Навіть при таких гідравлічних подвиги уряд визнає, що майже 20 відсотків жителів Мехіко - критики говорять, що цифра ще вище - все ще не можуть розраховувати на роботу водопровідної води в своїх будинках. Для деяких жителів вода надходить один раз в тиждень або не спадає через кілька тижнів, а в деяких випадках рідина, яка залишає крани, є не більше ніж жовтуватою брудом. Є ті, хто повинен наймати вантажівки для доставки питної води   за ціною, яка іноді експоненціально вище, ніж те, що багато багаті жителі в кінцевому підсумку платять в більш забезпечених районах.

Взяти термос з окропом. Відкрити його і показати дітям пар. Над ним поставити дзеркало і скло. Показати, що пар - це теж вода.
Чи можемо ми сказати, що сніжинка, крапелька і "парінка" рідні сестри? (Да чому?
Гра: "Де сховалася вода"
- Подивіться на картинки і відшукайте де сховалася вода.
вихователь:Так що ж ми можемо сказати про воду. Вода у навколишньому середовищі буває різною. Тверда як лід, у вигляді пари і рідка. Вона прозора, без смаку, кольору і запаху.

Кілька жителів залежать від розподілу води у вантажівках, званих трубами. Людина, відповідальний за контроль над капітальним водопостачанням, - це тонкий, терпляча людина, втомлений від військового генерала: Рамон Агірре Діас є директором Водної системи Мехіко і каже з незвичайною відвертістю про небезпеки які приходять.

«Очікується, що зміна клімату матиме два ефекту», - сказав він. «Ми очікуємо більш сильних і інтенсивних дощів, що означає більше повеней, а також більш тривалі і сильні посухи». Якщо він припинить дощ в греблях, які місто поставляє, він сказав: Давайте стикаємося з потенційною катастрофою. Неможливо мати достатньо водних вантажівок, щоб впоратися з подібним сценарієм.

3.Познавательно заняття «Кругообіг води» - «Подорож крапельки»
мета:дати дітям елементарні знання про кругообіг води в природі.
устаткування:картинка зайця на тлі лісу, картинка «крапельки», картинка хмарки, картинка листочка з росою.
Хід заняття.

Обговорення з дітьми, куди зникала Капелька, що з нею відбувалося? (Відповіді дітей).
Крапельки води постійно подорожують: з дощем випадають не землю, бігають в струмочках, поять рослини, а потім під променями сонця знову повертаються додому - до хмаринки, з яких колись прийшли на землю у вигляді дощу. (Відповіді дітей).
вихователь:Значить що ми можемо сказатипро крапельки води. Вони в природі "ходять, рухаються" по колу, випадають з хмар у вигляді дощу (снігу), подорожують по землі, а потім під променями сонця повертаються назад. Вода не зникає, а лише перетворюється з одного стану в інший і подорожує.

«Якщо у нас будуть проблеми, і Сан-Паулу, - додав він, - буде серйозна можливість заворушень». Проблема полягає не тільки в тому, що водоносні горизонти знаходяться на низькому рівні. Мехіко знаходиться на суміші вулканічних грунтів і грязьових озер озер. Такі райони, як історичний центр, лежать на глині. Інші делегації були побудовані на вулканічній місцевості.

Вулканічні грунти поглинають воду і осаджують її в водоносні горизонти. Уявіть собі відро з мармуром. Можна влити воду у відро, і мармур буде просто рухатися. Якщо ви покладете солому в відро, щоб витягти воду, мармур все одно не зрушиться. Протягом століть, перш ніж населення збільшилося, вулканічний грунт гарантувала, що в місті є підземні води.

ведучий:Ми «Захисники води» прийшли вам розповісти, що в нашому місті є такі люди, які гублять річки, озера. Чи немає серед вас таких? Зараз ми це з'ясуємо. Як ви думаєте, де можна зустріти воду? Чому потрібна вода і для чого? (Відповіді).Послухайте вірші про воду, які вам прочитають «захисники води».
1 Захисник:Ми не можемо прожити без води. Вода - це і озера, і річки, і моря, і океани. Здається, що води на Землі дуже багато, але це не так. З кожним роком прісної води стає все менше і менше.
2 Захисник:Вода потрібна всім. Людина може прожити без води всього 3 дні. Вода потрібна, щоб готувати їжу, пити, прати, вмиватися. Без води не можуть жити тварини і рослини. Якщо на Землі не стане води, всі рослини загинуть.
3 Захисник:
У природі подорожує вода,
Вона не зникає ніколи:
То в сніг перетвориться, то в лід,
Розтане - і знову в похід.
По гірських вершин,
Широким долинах,
Раптом в небо взовьyoтся,
Дощем обернеться.
Навколо озирніться,
В природу вдивіться:
Нас оточує всюди і завжди
Ця чарівниця - наша вода.
ведучий:Хлопці, а де будинки ми можемо зустріти воду? А звідки вода в крані? (Відповіді)   Вода потрапляє в кран зі свердловини або річки. Тільки в кран вона потрапляє не відразу: ті крапельки, якими ми вмиваємо руки, пройшли великий шлях. Спочатку з річки (свердловини) людина направив в труби, де воду очистили і після цього вона потрапляє до нас. Для того, що б чиста вода побігла з вашого крана, довелося потрудитися багатьом людям: одні на заводі робили труби, інші допомогли воді потрапити в труби, тобто побудували водопровід, треті очистили воду, четверті ремонтують крани. А нам іноді здається, що вода сама тече з крана і її дуже багато, можна не економити, нехай собі ллється! Але ми тепер знаємо, що вода тече в кран з річки, і якщо все люди будуть залишати крани відкритими, що ж може статися?
Діти читають вірш Б. Заходера «Що трапилося з річкою»

Частина нинішньої кризи виникає через те, що зараз на більшості цих пористих земель відбуваються міські розробки, в тому числі довгі ділянки, Які, імовірно, призначені для сільського господарства   і захисту, називаються «заповідної грунтом». Таким чином, пориста земля похована під бетоном і асфальтом, що запобігає просочування дощу в водоносні горизонти, викликаючи повені і створюючи «острова тепла», які ще більше підвищують температуру і тільки збільшують попит на воду.

Тепер уявіть пластикові шари. На молекулярному рівні глина діє приблизно так. Він практично не поглинає воду. Замість цього вода знаходиться між шарами. Коли вода стікає, шари можуть руйнуватися і руйнуватися. Якби вся поверхня Мехіко була побудована на бруду, по крайней мере, вона опустилася б до одного і того ж ритму і «утоплення було б анекдотом», - сказав Агірре.

ведучий:Ось, що може трапитися, якщо не закривати крани. У вас в групі є такі діти, хто забуває закривати кран? Щоб ви не забували, ми даруємо вам плакат, ви його повісите над раковиною. І тоді вже ніхто не забуде закрити кран. Такі плакати ви можете зробити самі і подарувати своїм друзям.
захисник:Не залишайте відкритим водопровідний кран,
А якщо ти забудеш - зникне океан.
Про це потрібно пам'ятати, струмок не засмічувати
І за собою сміття намагатися прибирати.
Давайте будемо разом природі допомагати.
Оберігати колодязі, в них сміття не кидати.
Адже, навіть у краплі малої - є для квітки ковток
І місце сухе стане крапля в веселий струмок.
ведучий:А зараз давайте пограємо.
Пісенька-гра «Струмочок».
Побігли крапельки в синенькі чобітках (легкий біг),
Перетворилися крапельки в струмочки-доріжки,
Біг струмок по камінцях, по камінцях біг (біг),
Потім в прозорій калюжі лежав, лежав, лежав (діти присідають: «засипають»),
Ось знову він помчав навскач і голосно задзюркотіла (підскоки з перестроюванням в коло),
Побачив річку - стриб туди (стрибки вперед),
І відразу замовк (діти сідають на килим).
З'являється Озеро, Русалочка, Водяний - вихователі в відповідних костюмах або діти з підготовчої групи.
озеро:Ми шукаємо «Захисників води», ми гинемо від неправильної поведінки злих людей, які засмічують нас і отруюють наших мешканця. Ось подивіться, які ми стали!
озеро:Допоможіть нам!
ведучий:Діти, як ми можемо допомогти озеру? (Відповіді)Давайте очистимо його.
Гра - естафета: Діти діляться на дві команди. (Потім діти по одному черпають брудну воду   і виливають через фільтр-«Бар'єр». Таким чином д ети очищають озеро. Гості дякують і йдуть.
ведучий:Хлопці, ви, звичайно, розумієте, що це казкове озеро. Але таке може трапитися з справжнім озером і допомогти йому буде важко. Як же ми
можемо врятувати наші річки, озера, моря? (Відповіді)Діти, якщо ви згодні допомагати нам, якщо хочете, щоб наші водойми були чистими, ми можемо вас взяти в наше суспільство «Захисників природи».
«Захисники природи» приймають до своїх лав дітей, прикріплюючи їм емблеми.

Однак, оскільки місто побудований на суміші глини і вулканічного грунту, він тоне нерегулярно, викликаючи вражаючі і небезпечні тріщини. У Ізтапалапе Педро Моктезума Барраган, директор Центру сталого розвитку Інкаллі Іккауікопа з автономного столичного університету, спустився в свого роду яр, де впала вулиця. Він багато років вивчає проблему. Він сказав, що 000 будинків в цьому районі страждають від осідання грунту.

«Центр жіночих життів»

Великий дренажний канал обіцяв вирішити проблеми повеней і дренажу, які протягом століть переповнювали місто. В глибині нижче історичного центру вода, видобута з водоносних горизонтів, тепер може виходити далеко за межі міста, в Екатепек, на одній з найбільших насосних станцій уздовж Великого каналу.

ведуча:Вітаємо вас, відтепер ви теж «Захисники природи». Нагадуємо вам, що повинні робити захисники природи.
захисник:Економно використовувати воду, щільно закривати крани, не забруднювати водойми, зупиняти тих, хто кидає сміття у водойми, прибирати за собою сміття на березі озера, річки, в лісі.
Висновок: Треба всім людям навчитися поважати нашу природу і любити її.
Список літератури.   Миколаєва С.М. Методика екологічного виховання дошкільників - М., 1999..
  Саморукова П.Г. Методика ознайомлення дошкільників з природою. - М., «Просвещение», 1992.
  Саморукова П.Г. Як знайомити дошкільнят з природою. - М., 1983.
  Васильєва М.А. Програма виховання і навчання в дитячому садку. - М., «Просвещение», 1987.
  Лучич М.В. Дітям про природу. - М., «Просвещение», 1989.
  Веретенникова С.А. Ознайомлення дошкільнят з природою. - М., «Просвещение», 1980.
  Виноградова Н.Ф., Куликова Т.А. Навчайте дітей спостерігати природу. - М., «Просвещение», 1993.
  Куликова Т.А. Екскурсія в природу з дітьми дошкільного віку. - М., 1985.
  Миколаєва С.М. Юний еколог. -, 2002.
  Миколаєва С.М. Спілкування з природою починається з дитинства. - Перм, 1992.
  Кондратьєва М.М. та ін. «Ми». - С.-П., 2002.
  Смирнова В.В. та ін. Стежка в природу. - С.-П., 2001..
  Рижова Н.А. Наш будинок - природа. - М., 2001..
  Ашиков В.І., Ашікова С.Г. Семицветик. - М., 1998..
  Белавина І., Найденская Н. Планета - наш дім. - М., 1995.
  Арсентьева В.П. Екологічна абетка. - Смоленськ, 1995.
  Арсентьева В.П., Зайцева Л.М. Початкове екологічна освіта. - Смоленськ, 1999..
  Миколаєва С.М. Виховання екологічної культури в дошкільному дитинстві. - М., 1995.
  Миколаєва С.М. Любов до природи виховується з дитинства. -, 2002.
Єгоренко Л.І. Екологічне виховання дошкільнят і молодших школярів. - М., 1999.'
  Молодова Л.П. Ігрові екологічні заняття з дітьми. - Мінськ, 1995.
сайт -

березень
2015

Прісна вода є поновлюваним природним ресурсом, який існує завдяки відомому всім ще зі школи круговороту води в природі. Він не може вичерпатися, поки існують моря і океани, з поверхні яких відбувається випаровування. Тому важлива не її частина в частці загальних водних ресурсів, а інтенсивність її споживання людством. Поки що це споживання у багато тисяч разів менше загальної кількості опадів, що випадають, інакше б стік річок вже не досягав морів і океанів.

Інша справа, що прісна вода існує в трьох видах: води поверхневих річок і озер, підземні води, що рухаються до тих же річках і морях по порах гірських порід, і льодовики і полярні льоди. При цьому водні ресурси   розподілені по регіонах нерівномірно, залежить від кліматичних і геологічних умов, і так само нерівномірно споживаються людством (переважно в регіонах міських і промислових агломерацій).

Слід зауважити, що для питного водопостачання, Де це можливо, переважно використовуються підземні води, так як вони і не перемерзають в зимовий період в північних широтах, і не пересихають в літній в південних, як річки. Крім того, вони є більш чистими в порівнянні з поверхневими, оскільки захищаються очисної здатністю грунтів і гірських порід, тобто не вимагають дорогих заходів з очищення.

Там, де інтенсивність споживання перевищує швидкість надходження води в гірські породи, Відбувається виснаження підземних вод, вони не встигають відновлюватися. Якщо відбір води припинити або знизити, ці підземні води знову восполнятся за рахунок просочування опадів під землю, але в залежності від геологічних умов і інтенсивності залишився відбору підземної води на це може піти від декількох місяців до десятків років. Так що повне зникнення прісної води людству не загрожує.

Набагато страшніше інше - забруднення поверхні землі та видатків за рахунок скидання промислових стоків. При інтенсивному забрудненні ґрунтовий шар не справляється з їх очищенням, забруднені стоки надходять під землю в підземні води і рухаються по гірських породах разом з ними. Вода стає непридатною для пиття або вимагає дорогої очищення від шкідливих промислових домішок. При цьому вода може залишатися такою десятки і сотні років, так як вторинною джерелом забруднення стають вже самі забруднені грунту і гірські породи. У ряді випадків забруднення може змінити природні умови безповоротно за рахунок «запуску» механізму зміни природної гідрогеохімічній обстановки. Катастрофічну нестачу прісних вод можна уявити собі також в разі глобального забруднення атмосфери Землі токсичними і радіоактивними речовинами. Але в цьому випадку, швидше за все, люди просто не зможуть безпечно дихати. В аридних пустельних районах, де опади практично відразу ж витрачаються на випаровування, у людства є в запасі технології опріснення морської води (як це робиться в ряді Арабських Еміратів), але це робить її дуже дорогий і вимагає дуже великих енергоресурсів. Так що це - вода тільки для багатих.