Етапи виконання творчого проекту. Технологічність дозволяє виробляти виріб на універсальному обладнанні легко і без зайвих витрат. Технологічною вважається деталь, виготовлена ​​з найменшими витратами праці, наприклад тільки механічної оброб


Тема: « Творчий проект. Етапи та зміст проекту»

Мета уроку:

освітня: Познайомити учнів з поняттями: «Творчий проект. Етапи виконання проекту. Підготовчий етап";

розвиваюча:  прищепити навички чіткого і правильного вираження своїх думок, вміти аналізувати, виділяти головне, порівнювати; сприяти запам'ятовуванню основної термінології;

Визначення вибору теми творчого проекту

Управління тимчасової шкалою проекту: тимчасова шкала проекту визначається в першу чергу робочим часом проекту, віхами проекту і, в кінцевому рахунку, крайнім терміном проекту. Доступність обладнання по всьому проектові документально підтверджена спланована відповідним чином. Менеджер проекту буде працювати з командою, щоб визначити завдання проекту та оцінки тривалості завдань, щоб створити тимчасову шкалу або графік виконання проекту.

Управління витратами проекту: витрати на проект оцінюються таким чином, що бюджет може бути виділений для проекту. Витрати проекту включають матеріали, послуги, об'єкти, ліцензії на програмне забезпечення  та інші витрати, безпосередньо пов'язані з проектом.

Виховна: Сприяти вихованню дбайливого ставлення до обладнання, естетичних якостей особистості.


  1. Методичне оснащення уроку.
Матеріально-технічна база:

  • Персональний комп'ютер, мультимедійний проектор.
Дидактичне забезпечення:

  • Журнали, проекти, зразки виробів

  1. Метод навчання: Розповідь.

  2. Тип урокуКомбінований.
Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

  • Привітання.

  • Перевірка явки учнів.

  • Перевірка готовності учнів до уроку.

  • Доведення до учнів плану уроку.
2. Актуалізація знань учнів.

3. Виклад нового матеріалу

Управління якістю проекту. Концепція якості в проекті визначається в конкретних показниках і якомога швидше узгоджується зацікавленими сторонами. Управління людськими ресурсами проекту: Менеджер проекту працює з командою, щоб переконатися, що кожен член виконує свої завдання, добре працює з іншими і що їх участь і ефективність повідомляються відповідним менеджерам.

Управління проектною комунікацією: зацікавлені сторони повинні надавати інформацію керівнику проекту протягом усього життєвого циклу проекту. Ця галузь знань створює план управління комунікаціями, який вказує, кому знадобиться якась інформація, коли буде потрібно інформація, і кращий режим для зв'язку.

Що таке творчість і творчий проект

Слово «творчість» походить від слова «творити» і означає «шукати, винаходити і творити щось таке, що не зустрічалося в минулому досвіді». творчість  - це процес створення нового і прекрасного, який наповнює життя радістю, збуджує потребу в знаннях, посилює роботу думки.

Ризики повинні бути ідентифіковані, проаналізовані, і для події ризику повинен бути створений відповідь. Оцінюється ймовірність і вплив кожної події ризику для створення оцінки ризику для обґрунтування витрат, необхідних для управління даним ризиковим подією.

Управління закупівлями проекту: якщо необхідно купувати товари або послуги для проекту, необхідно буде створити формальний процес закупівель. У плані повинні бути розглянуті питання вибору типу контракту, управління контрактами, аудиту закупівель та врегулювання проектного контракту. Багато керівників проектів не управляють закупівлями, а делегують їх до відділу закупівель або закупівель організації, який централізує ці вимоги.

творчий проект  - самостійна підсумкова робота, в результаті якої створюється корисний продукт, що володіє новизною. Наприклад, оволодіння новими способами обробки або обробки матеріалу, розробка оригінальної конструкції або форми вироби і т. Д.

Думаючи, розмірковуючи над тією чи іншою технічною задачею, вам доведеться вносити в виріб творчі знахідки, т. Е. Ті ідеї, які у вас виникли.

Управління зацікавленими сторонами в проекті: акціонери або зацікавлені сторони - це будь-який, хто має особисту зацікавленість в проекті. Управління зацікавленими сторонами включає в себе виявлення, в тому числі і спілкування з зацікавленими групами в проекті. Тут керують побоюваннями і побоюваннями, які зацікавлені групи можуть мати про роботу проекту.

Управління інтеграцією проектів: ця область спеціальних знань - це координація подій у всіх інших областях знань. Наскільки добре менеджер проекту виконує знання безпосередньо впливає на роботу інших галузей знань. Управління інтеграцією проектів розглядає взаємодію і непередбачені обставини між областями знань, щоб забезпечити належне планування, виконання, контроль і закриття проекту.

Що значить зробити роботу самостійно? Це означає без будь-чиєї допомоги необхідно виконати завдання, отримане від учителя. Ця робота, по-перше, відобразить ваші реальні можливості по предмету, так як доведеться самостійно визначатися у виборі об'єкта і його конструюванні. Наприклад, визначити складність вироби, його функціональні можливості, надійність, міцність, красу зовнішнього вигляду. По-друге, виготовивши виріб, ви зможете його оцінити щодо інших об'єктів творчості, виконаних однокласниками.

Ці десять областей знань повинні управлятися итеративно у всьому проекті. За винятком найму. Не існує встановленого порядку, в якому ці райони повинні управлятися, але керівник проекту переходить до потрібних знань і процесам, заснованим на тому, що відбувається в рамках проекту.

Організації можуть вибрати один з цих популярних підходів, щоб допомогти знизити ризик дорогої переробки, ризики мінливої ​​технології або емоційне планування при запуску проекту. У цьому підході керівник проекту і команда спочатку визначають область проекту, розклад і очікувані витрати за проектом до початку виконання проекту. Як частина планування проекту, загальні для фаз проекту визначені. Для того, щоб проект рухався від початку до кінця, кожен етап повинен бути запущений і завершено в певному порядку, який був запланований.

метою будь-якого творчого проекту  є перетворення навколишнього людини дійсності. Ми живемо в світі речей, які можна зробити зручними, корисними і красивими. Тому проектоване вами виріб повинен відповідати потребам людини і користуватися попитом. Якість виконання проекту залежить від рівня і міцності ваших знань, умінь і навичок, отриманих на заняттях.

Цей тип підходу іноді називають каскадним підходом, оскільки проект потрапляє в «каскади» для фаз проекту. У міру виконання проекту, оцінки витрат і часу створюються для самої невідкладної роботи за допомогою ітерацій планування. Ітеративний життєвий цикл також очікував ітерацій переваг, що надаються організації. Наприклад, ітеративний життєвий цикл може створювати нове програмне забезпечення з великою кількістю функцій в кожній новій версії в рамках проекту.

Адаптивний життєвий цикл: цей життєвий цикл проекту також використовує ітерацію планування і виконання, але планування зазвичай триває два тижні. Цей метод використовує хвилю планування і виконання за допомогою коротких сплесків планування і виконання. Це приклади адаптируемого життєвого циклу.

В процесі творчої роботи  вам доведеться продемонструвати і особистісні якості: цілеспрямованість, винахідливість, допитливість, працьовитість.

Послідовність і зміст вашої діяльності в процесі виконання проекту наведені в таблиці 1.

Таблиця 1

Етапи та зміст проекту

Всі ці життєві цикли використовують концепцію фаз для просування роботи за проектом. Фаза описує тип роботи, яка буде виконуватися в тій частині проекту. Менеджер проекту, організаційні вимоги і навіть вимоги клієнтів можуть впливати на те, як менеджер проекту буде адаптуватися до певних типів життєвих циклів проекту.

Технологічним продуктом може бути один об'єкт або система, кілька об'єктів, пов'язаних один з одним для досягнення мети. визначення технологічного процесу: Упорядкована послідовність завдань, етапів або етапів розробки технологічного продукту.


етапи

зміст

1

підготовчий

Вибір і обгрунтування теми проекту. Історична і технічна довідки

2

конструкторський

Розробка конструкторської документації  (Креслення, моделі, ескізи, схеми, малюнки і т. Д.)

3

технологічний

Розробка технологічної документації (технологічна карта або план виготовлення виробу)

4

виготовлення вироби

Організація робочого місця.

Виконання технологічних операцій



5

заключний

Економічне обгрунтування. Рекламний проспект вироби. Висновки за підсумками роботи. Захист проекту

Якість виконання кожного етапу оцінюєте »учителем. Роботу над проектом можна вести індивідуально або колективно (2-3 людини). При цьому конкретно визначається, що робить кожен учень. При проектуванні вироби можна використовувати готові деталі і механізми. Наприклад, кріпильні деталі (болти, гвинти, шпильки і т. Д.), Електроустановочних арматуру і т. П. У наступних параграфах ми розглянемо роботу на кожному етапі творчого проектування.

Підготовчий етап проекту-

Інший спосіб визначити його - це впорядковані кроки, які ми повинні виконати, оскільки у нас є проблема, поки ми не прийдемо до її вирішення. Коротше кажучи, технологічний процес - це «метод» для аналізу проблеми, проектування і побудови об'єкта або системи, який вирішує його досягти найкращого можливого рішення. Ось чому його також називають методом проекту.

Технологія відповідає за виробництво об'єктів і розробку систем, які вирішують наші проблеми і потреби, від найпростіших до найскладніших. Велику частину часу ці проблеми вирішуються шляхом винаходи або створення нового об'єкта або навіть зміни деяких, які вже існують. Можливо також, що замість одного об'єкта нам потрібна система, тобто кілька технологічних об'єктів, пов'язаних один з одним, таких як повна система управління установкою для розливу води. Іноді в рішенні втручається одна людина, а іншим потрібно кілька людей для вирішення.

На цьому етапі спочатку необхідно вибрати і обгрунтувати тему майбутнього проекту. Не так просто з безлічі речей, що оточують нас у повсякденному житті, вибрати об'єкт проектування. Подумайте, що вас не влаштовує, що ви хотіли б змінити в давно знайомих предметах. Тільки реально оцінюйте свої сили і можливості.

Про всі свої ідеї повідомте вчителю, він допоможе нам правильно розрахувати свої сили, реально оцінити можливості виготовлення обраного вами вироби.

Іноді рішення буде дуже простим, але в інших випадках це буде дуже складно. У всіх випадках нам потрібно буде використовувати так звані «фази технологічного процесу», якщо ми хочемо досягти найкращого рішення. Ці кроки є тими ж самими, що були дотримані з давніх-давен і тими, які все ще використовуються сьогодні. Чому? Оскільки було доведено, що після цих кроків завжди приходить до кращого рішення.

обидва є кращими рішеннями, Які можуть отримати кожна група, але, безумовно, один з них краще. Це зазвичай залежить від винахідливості, уяви, практики і знань людей, що входять в групу. хороші ідеї  народжуються з об'єднання знань і техніки, рідко з простої випадковості. Якщо ви також об'єднайте творчість, ваша ідея буде успішною.

Переглянувши відеофрагмент мультфільму "Маша і ведмідь" разом з дітьми формулюємо тему, мету і завдання майбутнього проекту з точки зору Медведя.

Ось вимоги, які необхідно враховувати при виборі теми проекту:


  • суть майбутньої роботи повинна бути зрозумілою;

  • робота повинна бути цікавою;

  • ви повинні бути здатні самостійно виконати основні технологічні операції по ходу виконання проекту;

  • матеріально-технічна база майстерень повинна забезпечувати виконання проекту.
Якщо тема проекту обрана, то поясніть, чому обрано саме цей об'єкт. Обгрунтуйте причину такого вибору і обгрунтування викладіть в пояснювальній записці до творчого проекту.

Після цього необхідно підготувати історичну довідку- невелике дослідження по історії виникнення об'єкта проектування. У цій довідці вказують:

Етапи або етапи засновані на логічній послідовності операцій, які розробляються послідовним і впорядкованим чином, який починається з виявлення необхідності, яку ми маємо, і закінчиться перевіркою ефективності об'єкта або системи, яка його вирішує. Дуже важливо, щоб фази завжди розроблялися в установленому порядку. Ці етапи або етапи складають 7 в цілому. Давайте подивимося один за іншим відповідно до порядку, в якому вони повинні бути виконані, і їх поясненням.

Що ми хочемо вирішити? Які умови він повинен мати? Це перші два питання, які вам доведеться вирішувати. Якщо ми дійсно знаємо, що ми хочемо вирішити, і всі його деталі, інша частина процесу буде набагато простіше. Пошук інформації: вся можлива інформація, пов'язана з проблемою, збирається, аналізується і вибирається. Наприклад, продукт, який вже існує і який може задовольнити аналогічні потреби. На цьому етапі також дуже важливо мати або шукати знання і методи для розробки рішення, наприклад, щоб побудувати машину, ми повинні знати механізми, побудувати міст, який нам потрібно буде знати про структурах і т.д. дуже важливо відфільтрувати інформацію, щоб вона залишалася тією, яка дійсно буде дійсною.


  • час і місце виникнення об'єкта проектування (якщо є);

  • історію його розвитку і застосування (краєзнавчий матеріал);

  • особливості технології виготовлення; традиції виготовлення і застосування.
При виконанні цієї частини роботи ви повинні навчитися працювати з посібниками і довідниками по темі проекту. Відомості можна отримати з бесід зі знаючими людьми, З книг, журналів, телепередач і інших джерел (схема 1).

схема 1

Пошук можливих рішень або ідей для вивчення: розглядаються різні альтернативи, тобто об'єкти або продукти, які можуть вирішити проблему і аналізуються, щоб переконатися, що вони життєздатні. Тут малюнки є ескізи або ескізи з руки, так як тільки одне з рішень буде вибрано. Креслення, які ми робимо, будуть необхідними, щоб мати можливість пояснити і зрозуміти ідею, яку ми маємо. Якщо ми працюємо групами, кожен член групи може запропонувати іншу ідею. Останній відомий як індивідуальний дизайн.


Джерела інформації

- Підготувавши історичну довідку, приступають до розробки технічної довідки- опису основних технічних особливостей обраного об'єкта.


  • інструменти та матеріали, необхідні для виготовлення об'єкта проектування;

  • форму, колір, розміри та інші параметри вироби;

  • традиції в обробці (в малюнках, композиції, технологічні прийоми);

  • короткий опис технологічних прийомів (умовні позначення, схеми, ілюстрації, креслення);

  • види і способи обробки виробів.
    Складанням технічної довідки закінчується підготовчий етап  виконання проекту.

  1. Закріплення нового матеріалу.

  1. Дайте визначення творчості.

  2. Що таке творчий проект?

  3. Яка мета творчого проекту?

  4. Перерахуйте основні етапи проектування.

  5. * Учень виконав проект - панно «Курча» з тришарової фанери, при цьому якість роботи було відмінним. Картинка-сувенір вийшла красивою і всім сподобалася. Форму і малюнок панно учень взяв зі шкільного підручника. Звіт про виконану роботу був також представлений своєчасно. В процесі роботи школяр старанно виконував всі завдання, дотримувався техніку безпеки праці, правильно застосовуючи освоєння трудові прийоми, і стежив за порядком на робочому місці. Як ви вважаєте, чи є його робота творчої?

  6. Що включає в себе підготовчий етап?

  7. Що означає поняття «обгрунтування проекту»?

  8. Розкажіть про зміст історичної довідки.

  9. Які відомості необхідно вказати в технічній довідці?

  10. Перерахуйте основні джерела інформації.

  11. * Які джерела інформації ви використовували для виконання свого проекту?

  12. * У чому ви зустріли труднощі при виконанні проекту на підготовчому етапі? Відповідь обґрунтуйте.
Повторення нових понять

  • Творчість, творчий проект,

  • етапи проектування

  • Підготовчий етап,

  • Обгрунтування проекту,

  • Історична довідка,

  • інформація,

  • Джерела інформації,

  • Технічна довідка.
5. Практична робота.

1 - «Оформлення титульного аркуша. Оформлення опорної схеми »

Розробка виконання творчого проекту

Дизайн рішення. З усіх можливих рішень ми повинні вибрати остаточний варіант. Що ми виберемо? Найбільш підходящі відповідно до критеріїв, які вважаються пріоритетними, наприклад, тип матеріалів, розмір, форма, витрати і т.д. цей момент, в кінцевому рахунку, об'єднує всіх учасників, щоб вибрати найкраще з усіх пропонованих рішень. На цьому етапі також починається остаточні креслення, плани або остаточні схеми з усіма видами деталей. Для цього дуже важливо знати.

Планування роботи: настав час почати планування інструментів і матеріалів, які нам знадобляться, час побудови кожної з частин, що складають об'єкт, і хто буде будувати кожен. Коротше кажучи, плануйте роботу, яку ми збираємося виконати. Зазвичай це робиться так, як відомо. На засланні у вас є спосіб створення листа процесу.

2 - «Виконання графічної замальовки опорної схеми проекту. Обгрунтування теми проекту. Складання історичної та технічної довідки »


    1. Вступний інструктаж

  • Повідомлення теми.

  • Роз'яснення завдань практичної роботи.

  • показ зразків

  • Інструктаж по ТБ і ОРЗ.

    1. Самостійна робота учнів.

  • Поточний інструктаж:

  • Перевірити організованість початку роботи учнів.

  • Перевірити дотримання учнями правил ТБ і ОРЗ.

    1. Цільові обходи

  • Концентрація уваги учнів.

  • Надання допомоги слабо підготовленим учням у виконанні завдання.

  • Контроль за дбайливим ставленням учнів до засобів навчання.

    1. заключний інструктаж

  • Аналіз виконання самостійної роботи учнями.

  • Розбір типових помилок.

  • Розтин причин допущених учнями помилок.

6. Підведення підсумків.

Конструкція продукту: настав час почати будівництво. У цей момент ми повинні будемо включити виробництво, складання різних деталей і обробки остаточного набору, наприклад, фарбування об'єкта. Перевірка результатів і оцінка. Цей крок дуже важливий, так як це крок, який дозволяє нам дізнатися, чи працює продукт, який ми побудували, і реагує на необхідність, яку ми мали на початку. Наприклад, якщо це міст, нам потрібно буде переконатися, що він буде підтримувати вагу, для якого ми його побудували, або якщо це механізм, який працює в міру того, як ми планували.


  • Повідомлення про досягнення цілей уроку.

  • Оцінка результатів праці учнів.

  • Завдання додому.

7. Прибирання робочих місць.

Найскладніший момент при введенні в навчальний процес  дослідних проектів - організація цієї діяльності, а особливо - підготовчий етап. Вчителю при плануванні на навчальний рік має бути виділити провідну тему (розділ) або декілька тем (розділів), які будуть «винесені на проектування». Далі необхідно сформулювати 15-20 як індивідуальних, так і групових тем на клас, робота за якими потребують присвоєння учнями необхідних за програмою знань і формування необхідного досвіду. Бажано диференціювати теми за ступенем складності, але це зовсім не обов'язково. Учень повинен мати можливість вибрати тему проекту, організаційну форму його виконання (індивідуальна і групова), ступінь складності проектувальної діяльності.

Чіткість організації проектування визначається чіткістю і конкретністю постановки мети, виділенням планованих результатів, констатацією вихідних даних. Вельми ефективним є застосування невеликих методичних рекомендацій чи інструкцій, де вказуються необхідна і додаткова література для самоосвіти, вимоги педагога до якості проекту, форми і методи кількісної та якісної оцінки результатів. Іноді можливо виділити алгоритм проектування або інше поетапне поділ діяльності.

Вибір тематики проектів у різних ситуаціях може бути різним. В одних випадках ця тематика може формулюватися фахівцями органів освіти в рамках затверджених програм. В інших, висуватися вчителями з урахуванням навчальної ситуації зі свого предмета, природних професійних інтересів, інтересів і здібностей учнів. По-третє, тематика проектів може пропонуватися і самими учнями, які, природно, орієнтуються при цьому на власні інтереси, не тільки чисто пізнавальні, а й творчі, прикладні.

Тематика проектів може стосуватися якогось теоретичного питання шкільної програми з метою поглибити знання окремих учнів з цього питання, диференціювати процес навчання. Найчастіше, однак, теми проектів, особливо рекомендовані органами освіти, відносяться до якогось практичного питання, актуального для практичного життя і разом з тим, вимагає залучення знань учнів не по одному предмету, а з різних областей, їх творчого мислення, дослідницьких навичок. Таким чином, досягається цілком природна інтеграція знань.

1.2.2. Основні етапи виконання проекту

При застосуванні методу проектів для вирішення різноманітних завдань з використанням комп'ютера можна виділити 6 основних етапів, які представлені в таблиці 1.

Етапи виконання проекту

Таблиця 1

діяльність учнів

діяльність

починання

Визначення теми, уточнення цілей, вибір робочої групи

Уточнюють інформацію, обговорюють завдання

Мотивує учнів, пояснює цілі проекту, спостерігає

планування

Аналіз проблеми, визначення джерел інформації, постановка завдань і вибір критеріїв оцінки результатів, розподіл ролей в команді

Формує завдання, уточнюють інформацію (джерела), вибирають і обгрунтовують свої критерії успіху

Допомагає в аналізі і синтезі (на прохання),

спостерігає

ухвалення рішення

Збір та уточнення інформації, обговорення альтернатив ( «мозковий штурм»), вибір оптимального варіанту, уточнення планів діяльності

Працюють з інформацією, проводять синтез і аналіз ідей, виконують дослідження

Спостерігає, консультує

виконання

виконання проекту

Виконують дослідження і працюють над проектом, оформляють проект

Спостерігає, радить (на прохання)

оцінка результатів

Аналіз виконання проекту, досягнутих результатів (успіхів і невдач) і причин цього, аналіз досягнення поставленої мети

Беруть участь в колективному самоаналізі проекту і самооцінці

Спостерігає, направляє процес аналізу (якщо це необхідно)

Продовження таблиці №1

1.2.3. Роль вчителя при виконанні проекту

Найскладніше для вчителя в ході проектування - це роль незалежного консультанта. Важко втриматися від підказок, особливо якщо педагог бачить, що учні виконують щось невірно. Але важливо в ході консультацій тільки відповідати на виникаючі у школярів питання. Можливе проведення семінару-консультації для колективного і узагальненого розгляду проблеми, що виникає у значної кількості школярів.

У учнів при виконанні проекту виникають свої специфічні складності і їх подолання і є однією з провідних педагогічних цілей методу проектів. В основі проектування лежить присвоєння нової інформації, але процес цей здійснюється в сфері невизначеності, і його потрібно організовувати, моделювати, так що учням важко:

Намічати ведучі та поточні (проміжні) цілі і завдання;

Шукати шляхи їх вирішення, вибираючи оптимальний при наявності альтернативи;

Здійснювати і аргументувати вибір;

Передбачити наслідки вибору;

Діяти самостійно (без підказки);

Порівнювати отримане з необхідним;

Об'єктивно оцінювати процес (саму діяльність) і результат проектування.

При виконанні проектів якісно змінюється роль учителя. Вона різна на різних етапах проектування. Це можна більш наочно продемонструвати на схемі, яка представлена ​​в додатку 1. У схемі виділені етапи виконання проекту. Значимість вчителя і учня в діяльності на кожному з них показана розміром символічної фігурки, а ступінь взаємодії суб'єктів «вчення - навчання» позначена шляхом близькості зображення символів.