Питання дітям до казки кіт у чоботях. Конспект НСД з читання художньої літератури «Казка Ш

«Чорна курка, або підземні жителі» - Чорна курка, або підземні жителі. Висновки. Життя душі героя. Сад в підземному царстві. Аналітична бесіда. Робота з оціночної лексикою морального аспекту. Хід уроку. Право морального вибору. Робочий лист учня. Ілюстрація. Перевірка знання тексту учнями. Гра «Ланцюжок». Основні ознаки фольклорної і літературної казки.

«Пермяк» - З найбільш відомих книг для дітей назвемо книгу про вибір професій «Ким бути?», Повість «Дитинство Мавріка», збірники казок «Дедушкина скарбничка», і «Пам'ятні вузлики», книги оповідань для дітей «Тонка струна», « квапливий ножик »,« На всі кольори веселки »та інші. Насправді прізвище письменника - Віссі.

«Шарль Перро казки» - Байка. Про Батьківщину. Кіт у чоботях. Про дітей. Вірш. Біг, що було духу - дуже швидко бігти. Вгадай героїв казки. Смілива. Член Французької академії з 1671г. Жанр твору. Відважні. На сюжети казок Перро створені опери «Попелюшка» Дж. Прізвище автора. Про тварин. Нещадний. Шарль Перро 12 січня 1628г. - 17травень 1703р.

«Повість про справжню людину» - Лікарі було наклали заборону, так за гонщика заступився льотчик Олексій Маресьєв. Справжній чоловік ... Які почуття викликала? Перший навчальний політ. Обкладинки книги «Повість про справжню людину». Яка роль природи в даному епізоді? А.П. Маресьєв в літаку. Як ставиться автор до свого героя? Чому в смертельному двобої з німецьким асом Мересьев здобув перемогу?

«Валентин Пікуль» - Візьмуть тебе - і навіки ти пропав. Валентин Савич Пікуль народився 13 липня 1928 року в Ленінграді. Офіцер все життя пов'язав з армією, з захистом Вітчизни. Запис твого імені в прах знищать, навіть не впізнати - куди засланий. Величний «Рюрик», про героїчну долю якого розповідається в романі «Крейсера».

«Шарль Перро» - Кросворд. Межі трагічного їм чітко позначені. Біографія Шарля Перро для дітей. Шарль Перро. Літературні ігри. Автор вдався до містифікації. Основна ціль. Чим вколола руку спляча красуня. Загадки. Дитина стає людиною не сам по собі, а лише спілкуючись. Перро подарував нам справжні казкові трагедії.

Мета уроку:

навчальна:

1. Вчити дітей впізнавати знайому за змістом книгу в різних виданнях.
2. Розширювати читацький кругозір через знайомство з літературою народів світу, зокрема з творчістю Шарля Перро.

розвиваюча:

1. Розвивати уміння орієнтуватися в книгах.
2. Обмірковувати прочитане.
З. Розвивати уміння самостійно ставити запитання за змістом тексту.
4. Виділяти характерні особливості героїв.
5. Формувати творчу уяву, інтерес до слова, римі.

виховує:

1 .Воспітивать інтерес до навчання через нестандартну форму уроку.
2. Виховувати культуру спілкування в групах.
3. Виховувати моральні риси характеру.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Позитивний настрой на урок.

II. Робота над темою уроку.

Сьогодні, на уроці позакласного читання ми побуваємо в гостях у французького письменника-казкаря Шарля Перро.

Чи знаєте ви казки Шарля Перро? Назвіть їх.
- Над якою казкою ми будемо працювати на уроці?

III. Уміння орієнтуватися в книгах.

На виставці книги, які ви читали до уроку. У них одна і та ж казка. Поясніть, чому книги різні? (Відповіді дітей: різні видавництва, рік видання, різні художники).

Знайдіть зайву книгу. Обгрунтуйте свою відповідь. (Серед книг Шарля Перро варто книга П. Єршова "Коник Горбоконик").

IV. Умова турніру:

Наш урок буде проходити у формі літературного турніру, в якому братимуть участь три команди - кожен ряд. Виберіть собі назву команди.

Дозвольте побажати вам доброго ставлення один до одного і, звичайно ж, перемоги. Стежити за грою буде чесне і справедливе журі. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати один бал. Отже, починаємо ....

перший конкурс : "А ну-ка відповідай-ка!"

1. Назвіть головних героїв казки?
2. Яку спадщину залишив синам батько, після своєї смерті?
3. Чому саме молодшому братові дістався кіт?
4. Чому він сумував з приводу своєї спадщини?
5. Як відреагував кіт на те, що з його шкури пошиють рукавиці?
6. Чому кіт вирішив допомогти господареві?
7. Чому господар повірив коту?
8. Куди відправився кіт з видобутком?
9. Чому кіт дав своєму господареві нове ім'я?
10. Куди зібрався відправитися король зі своєю дочкою?
11 .Що придумав кіт з цього приводу?
12. Чому король допоміг Маркізові?
13. Чому косарі й женці говорили королю неправду?
14. 0 який чарівну силу Людожера дізнався кіт?
15. Чому Людожер став перетворюватися в різних звірів?
16. Яку хитрість придумав кіт, зустрівшись з Людоїдом?
17. Яка пропозиція зробив король Маркізові?
18. Чому кіт перестав полювати на мишей?

Другий конкурс: "Пантоміма".

Зобразити героїв так, щоб команда - суперниця вгадала ваш персонаж. Необхідно виділити характерні особливості даного героя. (Команди вибирають картки, на яких записані герої).

1. Людожер
2. Кіт у чоботях
3. Маркіз де Карабас

(Можна використовувати реквізит).

Третій конкурс: "Ти мені я тобі!"

Команди повинні скласти по два питання своїм противникам за змістом казки. Бали отримують команди задали питання і відповіли на нього.

Четвертий конкурс: "Вгадай-ка!"

Назвіть, кому належать показані речі:

1. Чоботи
2. Ніж
3. Корона
4. Капелюх
5. Сіно
6. Капуста
7. Серп
8. Мішок
9. Шпага

10. Мел'ніца

П'ятий конкурс: "Відповідай - гав не лови!"

За одну хвилину команда повинна дати якомога більше відповідей на питання. Журі засікає час і вважає кількість правильних відповідей.

1. Ким працював батько, у якого було три сини?
2. Яку спадщину після смерті батька дісталося: старшому брату?
3. - середньому братові?
4. - молодшому брату?
5. Що хотів зробити з котом молодший брат?
6. Для чого згодилася б шкура?
7. Що попросив кіт у господаря?
8. Що поклав в мішок кіт?
9. Для чого потрібна була капуста?
10. Яке ім'я дав кіт своєму господареві?
11. Звідки він узяв це ім'я
12. Хто потрапив коту в мішок вдруге?
13. Чи знав господар задум кота, коли той відправляв його купатися?
14. Що за крик підняв кіт на березі?
15. Куди поділася одяг господаря?
16.Як допомогу надав Маркізові король?
17. Як розмовляв король з Маркізом?
18. Які почуття викликала принцеса у Маркіза?
19. Чому кота не взяли в карету?
20. Кого кіт побачив на лузі?
21. Що наказав кіт косарів?
22. Хто ще зустрівся на шляху кота?
23. Що відповідали косарі й женці на питання короля?
24. Чиї були володіння насправді?
25. Як король поставився до багатства Маркіза?
26. Як прийняв Людожер кота в замку?
27. У яких звірів перетворювався Людожер?
28. Ким став кіт після одруження Маркіза?

Шостий конкурс: "Творча сторінка"

2. Проба пера.

завдання: Придумати риму до слова котішка

діти: шельмо малятко, хвалько, боягуз, мавпа.

завдання: Пропоную один рядок. Ви повинні підібрати до неї риму.

Одного разу кіт в чоботях ...

діти:

- Зловив кролика в кущах ...
- З'їв Людожера в штанях ...

завдання: Відповісти на питання римою:

Котик, котик, де ти був?

діти:

До палацу вчора ходив.
- Я Маркіза одружив.

завдання: Закінчити питання, виходячи з цього питання, підібрати риму до відповіді.

Чому у кота ...

діти: - На лапках два чобота?

Щоб лапи кота.

діти: - Були сухими завжди.

V. Підведення підсумків. Нагородження дипломами.

VI. Самооцінка.

Пропоную подарувати на весілля Маркіза і Принцесі букет троянд. Уявіть собі, що ми - квіти. Квіти можуть бути розпустилися, можуть бути в бутонах. Зазирни в себе. Дайте собі самооцінку: як ви працювали на уроці. Якщо були активними, покажіть руками, що квітка розкрився, якщо ви працювали не на повну силу - квітка в бутоні.

VII. Оцінки за урок - діти обговорюють в групах.

VIII. Рефлексія.

Який висновок ми можемо зробити, прочитавши цю казку? (Відповіді дітей)
- Добро перемагає зло. Дружба допомагає!
- А тепер потріть долоні так, щоб стало жарко. Швидко передайте тепло своєї душі одному, з'єднавши долоню з його долонькою.

Нехай ваше тепло зігріває друзів і допомагає їм у скрутну хвилину.

Олена Липина
Конспект НСД з читання художньої літератури «Казка Ш. Перро« Кіт у чоботях »в підготовчій до школи групі

Тема: Знайомство з казкою Шарля Перро«Кіт у чоботях»

завдання:

Ознайомити дітей з казкою Шарля Перро«Кіт у чоботях» ; закріпити назви знайомих казок;

Розвивати монологічну і діалогічну мова;

Виховувати у дітей інтерес до читання художньої літератури.

устаткування: текст казки Ш. Перро«Кіт у чоботях» , «Чарівне дерево», Картки із зображенням сюжетів з казок.

хід НСД

1. Організаційний момент:

Педагог і діти стоять у колі.

Привітання один одному:

Здрастуй небо (руки вгору).

Здрастуй Земля (Присідають).

Здравствуйте мои друзья (Руки вперед).

1,2,3,4,5 (Загинають пальці рук).

Разом ми в колі знову (Беруться за руки).

Будемо дружно ми грати.

В казку ми підемо знову(Йдуть по колу, сідають на місця)

В: А ви любите казки.

казки просять:

Ви друзі,

Дізнайтеся нас!

дидактична гра «Додай слівце»

В: Я буду називати одне слово в назві казки, А ви друге.

Крихітка -

В: Молодці, ви дізналися назву РНС. Чому їх називають РНС?

Хлопчик з -

Червона -

В: Молодці, ви впоралися, у цих трьох казок, Є автор - це казки Ш. Перро. А якщо казка має автора, яка вона? (Авторська або літературна)

В:Казки всіх відучать злитися,

А навчать веселитися!

Бути скромнішим і мудрішим,

Терпляче і добрішим!

2. Основна частина

В: У Ш. Перро є й інші казки, Одну з яких ви зараз прослухаєте?

прослуховування казки Ш. Перро«Кіт у чоботях»

Читання казки Ш. Перро«Кіт у чоботях» , Діти слухають.

В: Ви прослухали казку, Давайте трохи розімнемося.

Физминутку

Те прогнеться,

Те вигне спинку,

Ніжку витягне вперед -

Це робить зарядку

Наш Маркіз -

Пухнастий кіт.

Чеше він себе за вушком,

Мружить очі і бурчить.

У Маркіза все в порядку:

Кігті, шерсть і апетит.

В: Відпочили, а тепер давайте продовжимо, поговоримо про казці і її головних героїв.

Як називається казка, Яку ви прослухали? Хто її автор?

Скільки дітей було у мельника? (Троє)

Як розділив своє господарство мельник між синами?

(Старшому - млин, середньому - будинок, молодшому - кіт)

Чим здивував кіт свого господаря?

Що попросив Кот у нового господаря? (чоботи)

Кого спіймав Кот в поле? (Кролика)

Кому Кот подарував кролика? (Королю)

Кого спіймав Кот на другий день? (Двох куріпок)

Що дав король Коту в чоботях? (Мішок із золотом)

Що Кот в чоботях велів зробити своєму господареві? (Викупатися в річці)

Яке ім'я придумав Кот для свого господаря? (Маркіз де Карабас)

Куди їхав король з принцесою? (На обід до Маркізові де Карабасу)

Як Кот в чоботях перехитрив Велетня - Людожера?

Як ви думаєте, чому Кот в чоботях переміг Велетня Людожера?

Охарактеризуйте кота: який він? (Хитрий, розумний, спритний, швидкий, спритний)

В: Молодці згадали всі цікаві моменти казки, Поговорили і про головних героїв.

Скажіть, казка«Кіт у чоботях» чарівна? А яке в ній відбувається диво? Ось і у нас в групі відбулося диво, зросла «Чарівне дерево» (Подивіться)

дидактичне вправу: «Чарівне дерево»

В: На дереві картки. Але картці не прості: Зображення закриті. Вам потрібно підійти до чарівного дерева, вибрати картку, подивитися і сказати, Які картинки можна віднести до казці«Кіт у чоботях» , А які ні. І пояснити, чому ви так вирішили?

В: - Чи сподобалася вам казка?

яку казку ми сьогодні слухали?

Публікації по темі:

Конспект НСД з читання художньої літератури в середній групі «Слідами казок» Конспект НСД з читання художньої літератури в середній групі. «Слідами казок» Мета: Формування інтересу до російських народних казок ,.

Вид дитячої діяльності: комунікативна діяльність. Тема: "Лісові мешканці". Інтеграції освітніх областей: пізнавальний розвиток ,.

Мета: формування у дітей інтересу до читання через знайомство з мордовської народною казкою «Як собака одного шукала». Завдання: 1. Сприяти.

Тема: «В гостях у казки» Завдання: Освітня галузь «Соціально - комунікативний розвиток» 1. Формувати уважне, дбайливе.

Конспект НСД з читання художньої літератури в підготовчій групі. Казка Д. Пентегова «Паровоз« Овечка » Тема: «Паровоз« Овечка »Д. Пентегов. Основний напрямок: читання художньої літератури. Інтегрувальні освітні області: «Пізнавальний.

Конспект заняття з читання художньої літератури в підготовчій групі «С. Алексєєв «Перший нічний таран» С. Алексєєв «Перший нічний таран» (присвячено Великої Вітчизняній війні) Програмне зміст: вчити виділяти головну думку оповідання ;.

Тема: Урок - вікторина за казкою Ш. Перро «Кіт у чоботях»
цілі:
Закріпити знання учнів за казкою Ш. Перро «Кіт у чоботях»
. Формувати вміння чітко і ясно відповідати на поставлені запитання. Вчити працювати в команді. Розвивати образне мислення, мова, пам'ять.

регулятивні:

Забезпечення учням організації їх навчальної діяльності.

Емоційно-позитивний настрій на урок, створення ситуації успіху, довіри. Виділення та усвідомлення учнями того, що засвоєно на уроці, усвідомлення якості та рівня засвоєного.

Пізнавальні:

Аналіз об'єктів з метою виділення ознак, що характеризують даний звук.

комунікативні:

Співпраця з учителем і дітьми, висловлювання своєї думки, обговорення.

особистісні:

смислообразованіе , Тобто учень задається питанням: яке значення і який сенс має для мене вчення? Що дав урок.

- морально - етична орієнтація , В тому числі і оцінювання усваиваемого змісту забезпечує особистісний соціальний вибір.

Хід уроку

    Організаційний момент.

2. Постановка цілей уроку .

Прослухайте музичний фрагмент і скажіть з якої казки він узятий. ( маркіза Карабаса )

- Як ви думаєте про що піде мова на нашому уроці?
Хлопці ми з вами протягом декількох уроків вивчали казку Ш. Перро «Кіт у чоботях». Сьогодні я пропоную згадати і закріпити її, провівши наш урок у формі вікторини.
3. Правила вікторини:
- Ви розділіться на дві команди.

Виберіть собі капітана команди.

- «Емблеми команди»( «Королі» і «Принцеси»)

За кожну правильну відповідь ви отримаєте жетон. В кінці підрахуємо кількість жетонів у команд, виберемо переможця.

Викрикувати не можна, штрафом за вигук буде відібраний жетон у команди.

4. Завдання вікторини.

1 конкурс «Розминка»
Отже, почнемо з розминки.

(Дітям пропонується серед портретів відомих письменників знайти портрет автора казки «Кіт у чоботях».)

У вас на столах листи з біографією письменника. Прочитайте.
питання розминки :
1.Где народився Шарль Перро? (
В Парижі.)
2.Когда він народився? (
12 січня 1628г.)

3.Сколько дітей було в родині Перро? (7 )
4.У якому віці його віддали в
коледж Бове? ( У 8 років)
5. Як навчався Шарль в коледжі? (
Він був відмінником)
6. Які приватний урок вивчав Перро? (
право)

7.Яку ліцензію купив Шарль Перро? (адвоката)

8. У якому віці він почав адвокатську кар'єру? (23 роки)

9.Какое жанр твору принесли Ш.Перро популярність? (казки)

10. У якому році помер Ш.Перро? (16 травня 1703р)

підрахунок жетонів .

2 конкурс « Казковий порядок » (Завдання даються кожній команді однакові)

На столах викладені картинки із зображенням фрагментів казки. Ви повинні розкласти їх в «казкової» послідовності, тобто за змістом казки. Виграє та команда, яка виконає їх швидше.підрахунок жетонів .

3 конкурс «Знавці казки»

Конкурс проводиться у вигляді естафети. На дошці з'являється слайд з питаннями відповіддю. Кожен учасник команди по черзі повинен відповісти на 1 запитання

підрахунок жетонів .

Физкультминутка - «Де шарудить?»

Пропоную вам пограти в гру. Вставайте в коло і беріться за руки.

Ми підемо по колу промовляючи слова:

Вночі мишки, як-то раз

вийшли погуляти на годину

тут і там пройшлися вони

зашелестіли, боячись ні-ні.

Коли слова сказані, ви забираєте руки за спину, а я вкладаю в руки одного з гравців папір. Кот повинен вгадати, де шарудить, і назвати ім'я гравця. Гра повторюється кілька разів.

4 конкурс «Казкові ребуси»

На столах у кожної команди лежать листи з завданнями, у вигляді ребусів. хто правильно і швидше розгадає ребуси, отримає жетон.

підрахунок жетонів .


5 конкурс «Кросворд»

Ви повинні розгадати кросворд. Хто швидше впорається з цим завданням отримує жетон.

підрахунок жетонів .

5.Ітог уроку:

Молодці хлопці, ви добре знаєте казку Ш. Перро «Кіт у чоботях» Тепер потрібно підрахувати, скільки жетонів ви набрали і дізнаємося, яка ж команда перемогла. (Вручення грамот)

6. Рефлексія:

Відгадайте загадки:

    Що за звір гуляє в казці,Вуса стовбурчить, мружить очі,У капелюсі, з шаблею в рукахІ у величезних чоботях? Кіт у чоботях

    Дуже багатьох з'їв людей

Він варив їх на обід. Ця людина, злодій! Тому що …. людожерЯкий це герой? (Позитивний або негативний)

Мені сподобалося, як ви працювали на уроці, а тепер покажіть своє ставлення до нашого уроку. Оцініть свою роботу. Візьміть свої жетони і підійдіть до малюнків так:

- Кіт у чоботях - урок мені сподобався, було цікаво;

Людожер - добре працював, але треба постаратися.

У презентації містяться питання і відповіді по казці Шарля Перро "Кіт у чоботях". Матеріал може бути використаний на уроках позакласного читання. У презентації використовуються додаткові шрифти: Chinacyr, Aniron. Перед проссмотром презентації рекомендую скачати і встановити дані шрифти на свій комп'ютер.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Вікторина по казці Шарля Перро «Кіт у чоботях»

Скільки синів було у мельника?

Було у мельника три сина

Що дісталося в спадок старшому синові?

Старшому синові дісталася млин

Що дісталося в спадок середньому синові?

Середньому сину дістався осел

Що дісталося в спадок молодшому синові?

Кот дістався у спадок молодшому синові

Що спочатку хотів зробити з котом молодший син?

Він спочатку хотів з'їсти свого кота і зробити з його шкурки муфту

Що попросив кіт у господаря для себе?

Кот попросив капелюх та пару чобіт

Який титул був у господаря кота?

Кіт став називати свого господаря маркіза

Яке ім'я дав кіт своєму господареві?

Маркіз де Карабас

Кого кіт в перший раз зловив в лісі?

До акой-то молоденький довірливий простачок кролик відразу ж стрибнув до нього в мішок

Кому кіт носив свої подарунки?

Кот відправився прямо до палацу і попросив прийому у короля

Що ще подарував кіт королю?

Кот відніс королю і куріпок

Як довго кіт приносив королю свою мисливську здобич?

Так минуло два або три місяці

Куди король збирався зі своєю донькою?

До Ороль разом зі своєю донькою збирався здійснити прогулянку в кареті по березі річки

Де потрібно було скупатися Маркіза де Карабаса?

Маркіз де Карабас мав скупатися в річці

Де сховали одяг Маркіза де Карабаса?

Х ітрец власними лапами приховав хазяйське плаття під великим каменем

Куди побіг кіт, поки його господар був з королем в кареті?

Кот весело побіг перед каретою по лугах і полях

Кого зустрів кіт на лузі?

По дорозі він побачив селян, косівшіх на лузі сіно (косарів)

У кого перетворився людожер вдруге?

І в ту ж мить людожер перетворився в миша

Ким став Кіт у чоботях?

До від став почесним вельможею

На що погодився Король в кінці казки?

Король погодився видати за маркіза де Карабаса свою дочку

Шарль Перро


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Сценарії свят "Масляна", "Світлофор", вікторина "Зимова казка", вікторина "Весела математика"

Сценарії свят були створені на онове ігрових, здоров'язберігаючих технологій. У них використано багато ігрових завдань: прислів'я, загадки, ребуси, веселі вірші. У всьому ході заняття раб ...

Заняття гуртка "В гостях у казки" групи по предшкольном підготовці - вікторина "Улюблені казки".

На занятті гуртка "В гостях у казки" групи по предшкольном підготовці проводилося у вигляді вікторини. Діти розділилися на дві команди: Колобки і Козлятушкі.Заданія були такого змісту: ...