Буква Ц презентація до уроку з російської мови (1 клас) на тему. Презентація і конспект до уроку "знайомство з буквою ц" Презентація буква ц другий урок

В папці міститься конспект і презентація до уроку навчання грамоті. Можна використовувати при будь-якому УМК.

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку навчання грамоті (читання) в 1 класі за програмою"

Тема: Звук [ц], букви Ц, ц.

мета: Ознайомити дітей зі звуком [ц], з буквами Ц, ц.

завдання:

    особистісні: Виховувати культуру навчальної праці, уміння застосовувати правила охорони свого здоров'я.

    метапредметние: Створити умови щодо формування вміння ставити мету, спостерігати, робити висновки.

    Предметні: Ознайомити зі звуком [ц], вміти чути його в словах, навчити читати склади і слова з буквою ц.

1)комунікативні: Вміння працювати в парах, в групі, домовлятися між собою.

2)регулятивні: ставити мету, працювати за запропонованим учителем планом, формувати вміння адекватно оцінювати свою діяльність, здійснювати контроль за ходом виконання завдання.

3)Пізнавальні: розвивати розумові операції, орієнтуватися в умовних позначеннях. Уміння з більшою часткою самостійності працювати з моделями слів.

Обладнання: підручник «Абетка», зошити з навчання грамоті, конверт з елементами букв, моделі звуків, картки для учнів (підвищеної складності), алгоритм визначення звуків, квітка (на пелюстках, якого план роботи), картинки з буквою ц.

Хід уроку

I .Визначення теми і постановка цілей уроку. Мотивація.

    Вступне слово вчителя.

Хто нічого не помічає,

Той нічого не вивчає.

Хто нічого не вивчає,

Той вічно пхикає і нудьгує.

Як ви розумієте ці рядки?

А нам сьогодні нудьгувати не доведеться!

Мої шановні співрозмовники, як ви вважаєте, яке питання можуть задати близькі, які добре знають один одного люди в найперші хвилини зустрічі?

(Як справи? Як настрій?)

Я б хотіла дізнатися про ваш настрій зараз, в цю хвилину.

Намалюйте смайли-настрою. (Самостійна робота)

Добре, а тепер охарактеризуйте свій настрій одним словом, яке воно?

На протязі всього уроку ви будете оцінювати свою роботу і сусіда фіксувати в оціночному листочку. В кінці уроку підведемо підсумки роботи.

Отже, непомітно для себе ми приступили з вами до спілкування.

Хлопці, а розумні співрозмовники для серйозної розмови визначають і формулюють тему. Давайте і ми визначимо, про що піде мова на уроці. Щоб визначити тему уроку, вам необхідно відгадати загадки.

2.Отгадиваніе загадок.

На одній нозі стоїть,

У воду пильно дивиться,

Тицяє дзьобом навмання,

Шукає в річці жабенят. ( Цапля)

З'явився в жовтій шубці,

Прощайте, дві шкарлупки. ( Ципленок)

Проживають у важкій книжці

Хитромудрі братики.

Десять їх, але брати ці

Порахують все на світі. ( Ціфри)

3.Тема і мета уроку.

Хто здогадався, з якою буквою і звуком сьогодні ви познайомитеся?

Яка тема уроку?

Поставимо мета нашого уроку.

Я приведу в систему то, що ви мені сказали, а допоможе мені в цьому чарівну квітку.

оцінка №1

II .Робота з новим звуком і новою буквою.

1.На що схожа буква Ц.

Ось яка буква Ц

З коготочкі на кінці.

Кігтик - царапка,

Як котяча лапка.

Внизу гачок,

Точно з краником бачок.

Який буквою позначається звук [ц]?

Отже, ми познайомилися з буквою Ц.

Подивіться, як пишеться друкована літера, з яких елементів складається.

2.В блокноті друкуємо букву. оцінка №2

3.Найдіте в плутанині букви і розфарбуйте. Перевірте у сусіда. оцінка №3

4.Работа з підручником.

а) - Знайдіть букву Ц в центральній смузі.

Розкажіть за схемою, який звук вона позначає?

Хто що ще помітив на схемі? (Звук Ц не має пари по м'якості, він завжди вимовляється твердо)

б) Робота з однорівневим схемами. (Цех, чапля)

Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено?

Назвіть його. Що ми про нього дізналися?

в) Робота по дворівневим схемами. (Ципко, ланцюг, цирк)

Хто зображений на малюнку?

Вимовте це слово по звуках, по складах, з наголосом.

Подивіться і скажіть, чи є розбіжності у вимові і написанні слова?

ВИСНОВОК: дайте характеристику звуку. (Згідний, глухий, твердий)

г) Звуко-буквений аналіз і складання звукової схеми слів «Ципко, ланцюг, цирк» картками. Оцінка №4.

д) Перед читанням виконаємо гімнастику артикуляції.

Артикуляційна гімнастика:

    Конячка (клацання мовою)

    Щічки (надуваємо щоки, зміщуємо повітря то в одну щоку, то в іншу.)

    Цукерка (Язичком впираємося то в одну щоку, то в іншу.)

Дихальна гімнастика.

    Нюхаємо квіти (3 вдиху, 1 видих)

    Кульбаба (вдих носом, видих ротом, наче дуємо на кульбаба)

    Ліва, права ніздря (в одну ніздрю вдихаємо повітря, в іншу видихаємо і навпаки.)

Физкультминутка.

III .Чтеніе слів і текстів з вивченої буквою.

Зараз ми почитаємо слова з новою буквою. Працювати будемо в парах.

(Дивись додаток 1, додаток 2, додаток 3, додаток 4).

Інші хлопці відкрийте «Азбуку» на стор.110

Читаємо слова в схемах моделях. Дівчата читають по моделі О [ц], хлопчики за моделлю [ц] -О.

Читаємо слова в парах. Домовтеся, хто буде читати перший, а хто другий.

1) Читання складів і слів з нарощуванням.

це - цілий - цілий - цілий - цілком

ци - цирк - циркуль - циркуль - циркулі

ца - вівця - вівця - вівці - овеча

це - церква - церква - церкви

колір - квіти - квіти - кольоровий - кольорова

ца - цар - лицар - лицарі оцінка №5

Перевірка робіт по картках.

2) Робота по ілюстрації (диск).

Скласти пропозиції по ілюстрації.

Складання розповіді в парі з теми. оцінка №6

Прослуховування оповідань.

3) Перегляд м / ф.

3) Вправа в читанні пар слів з видозміненій структурою. гра «Чарівні палички ельфа і феї».

Скриня - цар, мілину - мета, світло - колір, білий - цілий, крапля - чапля, хутро - цех, щілину - мета, жилет - мешканець, ранець - танець.

Боєць - борець, ялина - мета.

4) Робота з текстом.

Прочитайте вірш пошепки.

Цок, цок, цок, цок!

Я конячка - сірий бік!

Я копитцем постукаю,

Якщо хочеш - покатаю

Знайдіть слова з буквою Ц.

IV . Домашнє завдання

Підготувати виразне читання веселих віршів з буквою Ц на сторінці підручника. (На вибір).

V .Підведення підсумків.

Підіб'ємо підсумок уроку.

З якою буквою ми познайомилися?

Чим особлива ця буква?

Подивіться на чарівну квітку. Чи все ми встигли виконати?

А тепер намалюйте смайлик-настрій з яким ви йдете з уроку.

Поясніть.

Мені вдалося:

Дізнатися ...

Навчитися ...

Складати ...

Зрозуміти ...

Чи досягли ви поставленої мети?

Перегляд вмісту презентації
«МОЯ_БУКВА ЦЦЦ»

Хто нічого не помічає,

Той нічого не вивчає.

Хто нічого не вивчає,

Той вічно пхикає і нудьгує.


На одній нозі стоїть,

У воду пильно дивиться,

Тицяє дзьобом навмання,

Шукає в річці жабенят.

Проживають у важкій книжці

Хитромудрі братики.

Десять їх, але брати ці

Порахують все на світі.

ц іфри

ц Апля

З'явився в жовтій шубці,

Прощайте, дві шкарлупки.

ц иплёнок


Тема:

«Буква Цц.

звук [ Ц ]».



Ось яка буква Ц

З коготочкі на кінці.

Кігтик - царапка,

Як котяча лапка.

«Ц» представити дуже просто:

Двері з ганком - буква «Ц».

Є у літери праворуч хвостик -

Як сходинка на ганку.



друкована


цирк

ципко

ланцюг






Мені вдалося:

Дізнатися ...

Навчитися ...

Складати ...

Зрозуміти ...

Щось не вийшло і чому?

Досягли ви поставленої мети?

Конспект уроку навчання грамоти та письма

Буква Ц, ц.

    познайомити з твердим згодним звуком [ц], буквами Цц, малої і головній буквамиц, Ц, дати уявлення про особливості проголошення[Ц], вчити з'єднувати згіднуц з голосними; формувати навички читання і письма

    розвивати фонематичний слух, мова, пам'ять, мислення, увагу

    виховувати повагу до праці

навчання УУД : Вміння визначати з якими теоретичними знаннями пов'язана дана завдання, самостійно усувати помилки в письмовій роботі; відповідати на питання, пов'язані з виконанням завдання; організовувати свою діяльність

Хід уроку

Організаційний момент. Слайд 2, . Промовляння вірша вголос хором.

1 зупинка - «Звукова».

1. Загадка.

На одній нозі стоїть
У воду пильно дивиться.
Тицяє дзьобом навмання -
Шукає в річці жабенят.

Хто це? Так, це чапля.Слайд 3. Який перший звук в словічапля? Це звук голосний або приголосний? Цей приголосний звук твердий або м'який?

2. Слайд 4, . Назвати предмети, визначити місце [Ц]. Як ми вимовляємо звук [Ц]?

3. Придумайте слова з[Ц]. Визначте місце цього звуку.

4. Лясніть в долоні, якщо почуєте[Ц] в словах: цирк, щавель, яйце, жаба, блюдце, красунчик, квіти, огірок, конвалія.

2 зупинка - річка «Букварінка».

1. Знайомство з буквою ц. Слайд 5, . На що схожа буква ц?

Буква ц -
Внизу гачок,
Точно з краником бачок.

2. Знайти місце букви Ц на стрічці букв. Слайд 6, .

3. Слайд 7, . Знайдіть предмети, назви яких починаються з [ц]. Знайдіть на малюнку все заховані літери Ц.

4. Робота з коректурної пробою 7. Знайти букви Ц, обвести їх олівцем, порахувати.

У а и ц н к о р Ц д т ь ч я з ц х и ф н е К о л м Ц

Ц и я з н ю е л про Ц л д ж х з щ е ш к ц ю б р в у й

Р а в и г р о л д ж е Ц У Р про Т и Я б ю т і М ц к г

5. Пропись с. 22 . Слайд 8, .

Обведення візерунка.

6. Слайд 9, .

Вийшла лісова курочка гуляти,
Свіжої трави пощипати,
А за нею курчатка - малі хлопці.
- Ціп-ціп-ціп! Сюди! Сюди!
Я вам букву знайшла.

Прибіг веселий А, прочитали діти ... ца,
Прибіг завзятий О, прочитали діти ... цо,
Прибіг грайливий І, прочитали діти ... ци,
Прибіг впертий У, прочитали діти ... ЦУ,
Прибіг наш сміливий И, прочитали діти ... ЦІ,
Прибіг зазнайка Е, прочитали діти ... це.

Вийшли склади-злиття. Прочитаємо їх, доповнимо до слів.

7. Слайд 8, . На що схожа мала літера ц?

Ось яка буквац:
З кігтиками на кінці.
Кігтик-царапка,
Як котяча лапка.

Показ написання малої літери ц. Лист малої літериц.

8. Физминутку. Слайди 10-11, .

3 зупинка - станція Чітайкіних.

1. Слайд 12, . Читання складів. Лист слів в «Прописи» с.22.

2. Слайд 13, . Підберіть слова до схем.

Слова: ЦИРК, ЦАПЛЯ, КІНЕЦЬ, КВІТИ. Запис цих слів.

3. Физминутку. Слайд 14-15, .

4. Знайомство з великою літерою Ц. Слайд 16. Показ написання великої літериЦ. Лист слів і пропозицій в «Прописи» с.23. Слайд 17, .

5. Слайд 18, . Читання слів.

6. Слайд 19, . Лист слів і пропозицій в «Прописи» с.24.

7. Слайд 20, . Читання оповідання.

8. Физминутку. Слайд 21, .

9. Слайд 22, . Порівняємо слова з питаннями:

чапля

важлива

заєць

білий

лисиця

руда

куниця

волохата

гусениця

зелена

курча

жовтий

птах

красива

10. Робота з «Абеткою» с.50

    Розгляд малюнка.

    Відповіді на питання: Кого ви бачите на арені цирку? Чим зайнятий ведмідь? Хто виконує трюки з вогненним кільцем? Що роблять собачки? Чим зайняті клоуни?

    Опишіть зовнішній вигляд дресирувальника. Що ви можете сказати про колір одягу артистів цирку?

    Прочитаємо пропозицію під ілюстрацією. Озаглавим текст.

11. Формування навичок читання.

    Прочитайте прислів'я на с. 50 вгорі. Як ви розумієте її сенс?

    Розгляньте малюнок на с.51. Кого ви бачите? Як називають людей, які працюють з молотом і ковадлом, обробляючи при цьому метал? Чому кінь підняв одну ногу? Навіщо хлопчик привів коня до коваля?

    Прочитайте слова над ілюстрацією. Складіть з ними розповідь.

12. Слайд 23, . Читання слів, в яких після Ц завжди пишуть И (1 і 3 стовпчики).

щипці

цирк

циган

птиці

циркач

навшпиньки

ранці

цифри

ціп-ціп

співаки

циркуль

курча

плавці

циклоп

огірки

цикорій

млини

циліндр

ножиці

цистерна

Читання інших слів.

13. Розвиток мовного апарату. Слайд 24, .

Цо-цо-цо - знесла курка яйце.

Ца-ца-ца- прибігла до нас вівця.

Цу-цу-цу- я веду додому вівцю.

Ци-ці-ці- біжать кури від вівці.

Прочитайте слова чітко і з прискоренням.

14. Слайд 25-26, . Физминутки.

15. Слайд 27, .

Років-чик

ТРАК-ТО-РИСТ

МА-ШИ-ність

СТО-ляр

МА-ляр

МОН-тер

КЗОЗ-НЄЦ

ШАХ-тер

Прочитаємо слова. Що ми прочитали?

Про яку професію ви дізналися?

Чим займаються ковалі?

Назвіть сільські професії.

Зем-лю кра-сит солн-це,
А че-ло-ве-ка - праця.

Прочитаємо прислів'я. Чому ми так говоримо?

16. Слайд 28, . Прочитаємо вірш.

Я бо-юсь не вміти -
Ре-міс-ла ні і-меть:
Чи не кро-ить і не шити,
І сто-га НЕ вір-шити.
Чи не пра-цю-ва-ти рез-цом,
І не стати куз-ні-цом.
Ні-чо-го не у-меть -
Як ду-ши ні і-меть.

Про що цей вірш? 4 зупинка - вулиця «кмітливі».

1. Слайд 29, .

Що кому?

кухареві

ножиці, нитки, голки

кравчині

квіти, вази

продавцю

огірки, яйця, цибулини

2. Слайд 30, .

Трактор водить ...

маляр.

Стіни пофарбував ...

тракторист.

Дошку вистругав ...

коваль.

У будинку світло провів ...

столяр.

У спекотній кузні ...

монтер.

Продовжимо пропозиції. Прочитаємо вийшло вірш.

Хто все знає - молодець!

3. Запишіть пропозицію: Кінець- справі вінець.

5 зупинка - Парк «Вообразілія».

На що схожа буква Ц?

Стілець лагодив сьогодні майстер.
Клеїв він його і фарбував.
Майстер стілець перевернув -
Став на Ц схожим стілець.

А мала літерац на що схожа?

Физминутку. Слайд 31, .

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

БУКВА Ц

Олена Ерошина Юлія Ярославівна Юрій Яковлєв Юлія Яківна Юлія Йолкіна Катерина Юріївна Яна Юрская Єгор Юлійович

Ось яка буква Ц: З коготочкі на кінці. Кігтик - царапка, Як котяча лапка.

Ця буква - зачіпки З хитрою, чіпкою лапою. - Підходь, кому не шкода, Миттю подряпати.

ц а Ц а пля ходить по болоту,

Чекають в гнізді її птен ц и; ц и

Букв чимало ми дізналися, Добралися до букви Ц. Є слова, де Ц - на початку, Є слова, де Ц - в кінці ...

Відгадай загадки: На одній нозі стоїть. У воду пильно дивиться.

Десять їх, але брати ці порахувати все на світі.

ДРУКУВАТИ Буква "Пе" пустилася в танок І танцювала цілу годину. Буква "Пе" додому повернулася, Раз-два-три! Перекинулася, стриб та скок на табурет. Де вона? Була і немає! Перетворилася в букву "Це" З ніжкою маленької в кінці.

Знайди слова, які відповідають на питання ЩО? Цирк, чапля, вівця, курча, синиця, навшпиньки, цокає, кільце, циновка, кориця, цариця, столиця, особи, цифри, блюдце, сестриця, ковалі. ХТО?

Слова з різних казок з буквою Ц Жар - птиця, Царівна Лебідь, ...

Корній Іванович Чуковський

«М о ї д о д и р» Знайди слова, які відповідають на питання ЩО? Підберіть слова, які відповідають на питання ЯКИЙ? ЯКА? ЯКЕ?

МИЛО (яке?) РУШНИК (яке?) ГРЕБІНЕЦЬ (який?)

Тигр стрибнув крізь вогонь, Ведмідь на мотоциклі мчить. Клоун вийшов на уклін. Де чудо то діється?

Встане на листочок, накреслити кружечок.

Жовтенький грудочку Півня синочок.


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Приголосні звуки [м], [м \\ "], літери М, м (закріплення). Читання слів з буквою м.Пісьмо великої літери М.

Інтегрований урок навчання грамоти, листи і навколишній світ. Метою уроку закріплювати отримані знання про букву м, звуках [м], [м \\ "], відпрацьовувати навички складового читання з вивченими б ...

Заголовні букви К, Н. Вживання великої літери в словах - географічних назвах. Написання слів з великими літерами К, Н. Вправи в читанні.

Урок навчання грамоті по прогамма "Школа-2100" по ФГОС Технології: технологія діяльнісного методу навчання, ІКТ, проблемно-діалогічна, технологія оцінювання обл ...

Урок "Навчання грамоті", 1 клас, тип уроку ОНЗ. Тема уроку: Згодні звуки [з] і [з '], буква С. Читання складів і слів з буквою. Написання букв, складів і слів з буквою С (За підручником Р.Н. Бунеева, Е.В ...

Навчання грамоті Тема: Згодні звуки [к], [к '], буква К. Читання складів і слів з буквою К. Рядкове буква до, з'єднання з різними літерами, написання слів.

Навчання грамотеТема: Згодні звуки [к], [к '], буква К. Читання складів і слів з буквою К. Рядкове буква до, з'єднання з різними літерами, написання слів ....

розділи: початкова школа

завдання:

  1. Сформувати в учнів уявлення про твердий згодному звуці [ц], познайомити з позначенням його буквами Ц, ц.
  2. Сприяти розвитку фонематичного слуху, довільної уваги, зв'язного мовлення, уяви.
  3. Робити щеплення інтерес до читання.

устаткування:

  • презентація «Твердий приголосний звук [ц], букви Ц, ц»;
  • комп'ютер, екран, мультимедійний проектор;
  • квіти з малиновою і синього паперу, лист із зображенням вази.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Довгоочікуваний дано дзвінок,
Починається урок.
Будьте всі уважні,
Розумні і старанні.
Глибоко зараз зітхнемо
І працювати все почнемо.

2. Актуалізація опорних знань.

Відгадайте загадку:

нарядні сестрички
Головками качають,
Всіх медом пригощають.

Що це? (Квіти.)

Вірно! А подивіться, який незвичайний букет прислали нам сьогодні. (Слайд 2)

Що особливого помітили? (Червоні квіточки позначають голосні звуки, зелені і сині - приголосні.)

Молодці! А що ми знаємо про звуки мови? (Робота по «стрічці букв».)

Які ще ви знаєте «квіткові» слова? (Квіточка, цветик, кольоровий, квітковий, цвіте ...)

3. Постановка мети уроку.

З якого звуку починаються всі ці слова? (З звуку [ц].)

Сьогодні ми будемо говорити про це звуці і букві, якої він позначається.

4. Робота над новим матеріалом.

Хлопці, а в букеті записка! Давайте її прочитаємо. (Слайд 3)

Куди нас запрошують?

А хто - вгадайте.

Я веселий коротун,
Хоч і Ростиком малятко.
Я люблю пустувати,
І картини малювати.
Можу музику писати,
На трубі великий грати.
Ну-ка, хто я, вгадай-ка!
А звуть мене ... (Незнайка.) (Слайд 4)

Вірно, Носов написав чудові книги про пригоди Незнайка і його друзів. Вирушимо до нього в гості?

1. називання опорного слова

А полетимо ми на повітряній кулі. Але щоб куля піднялася в повітря, нам потрібно скласти схему слова квіти.

2. Виділення нового звуку, його аналіз.

Давайте проаналізуємо новий звук. Який він? (Згідний, глухий непарний, твердий.)

Молодці! А ще цей звук особливий. Він не має пари за твердістю-м'якості. Звук [ц] - завжди твердий.

Ну, ось наш куля піднялася в повітря, і подорож почалася. Поки ми летимо, давайте потренуємося вимовляти новий звук.

3. Артикуляція і фонетична зарядка.

Як звуть курчат? (Ціп-ціп-ціп.)

А хто зможе швидко вимовити скоромовку?

Потренуйтеся вимовляти її в парах, розкажіть один одному.

Розучування скоромовки: «У квітнику цвітуть квіти».

Фізкультурна хвилинка.

Спав квітка і раптом прокинувся,
Більше спати не захотів,
Потягнувся, посміхнувся,
Злетів вгору і полетів.

4. Вправа в слуханні нового звуку.

Ви сьогодні дуже активно працюєте. А тепер з'ясуємо, чи навчилися ви виділяти новий звук в словах. Я буду вимовляти слова, а ви ляскаєте в долоні, якщо в слові є звук [ц].

  • Батько, щука, молодці, ганок, щітка, курча, курка, число, ланцюг.

5. Позначення звуку буквою.

За роботою ми й не помітили, як прилетіли. Наш куля опустився у міста.

На дошці напис: гілковий місто.

Прочитайте його назву. Чого не вистачає? (Літери Ц.)

Давайте з нею познайомимося. (Слайд 6)

Тепер ми можемо поставити букву Ц на її місце в назві міста. А нас вже зустрічає Незнайка. Він щось хоче сказати. (Слайд 9)

6. Читання складів-злиттів.

Що помітили? (Ні злиттів з буквами я, є, ю.)

А чому? ([Ц] - завжди твердий.)

7. Читання слів з додатковими позначками.

Розумниці! А пам'ятаєте, Незнайко любив вивчати різні професії? Він похвалився, що тепер хоче стати ковалем. А ви знаєте, хто такі ковалі і чим вони займаються? (З розжареного шматка заліза вони кують різні предмети: підкови, цвяхи, ключі та інші речі. Це важка професія.)(Слайд 11)

Розгляньте ілюстрацію в підручнику. Що спільного на фотографії і на малюнку?

Давайте прочитаємо слова в підручнику на сторінці 175 (учні читають слова з додатковими позначками).

Дуже добре! Втомилися? Пора відпочити!

Фізкультурна хвилинка.

Дуже важко так стояти,
Ніжку на підлогу не спускати
І не падати, не хитатися,
За сусіда не триматися

Повторюємо два рази: на одній і на іншій нозі.

А тепер - сюрприз! Незнайка запрошує нас відпочити ... а де - вгадайте! (Слайд 12)

Куди ми потрапили? (В цирк.)

А ви були в цирку? Вам сподобалось? Чому?

Кого можна там побачити? Розгляньте уважно ілюстрацію на сторінці 174, вона допоможе вам відповісти на питання. Знайдіть слова, в яких є новий звук. (Мотоцикл, кільця, ...)

Де відбувається дія в цирку? (На арені.)

Хто знає, що таке арена? (Арена - це велика кругла площадка, розташована в центрі цирку, на якій даються уявлення.)

8. Читання тексту.

Давайте дізнаємося, що вразило в цирку відомого письменника С.Я.Маршака.

Уважно прочитайте вірш на сторінці 176, підготуйтеся до виразного читання (самостійне знайомство з твором методом «дзижчить читання»).

Що здивувало письменника?

А тепер покажемо Незнайка, як добре ми навчилися читати (конкурс читців, 2-3 людини).

5. Закріплення.

Ми сьогодні дуже добре попрацювали. А хочете пограти? Незнайка приніс нам цілий букет ігор. (Слайд 13)

Потрібно співвіднести професії і необхідні в роботі предмети

Був білий будинок,
Чудовий будинок,
І щось застукало в ньому.
І він розбився, і звідти
Живе вибігло диво. (Курча.)

Проживають у важкій книжці
Хитромудрі братики.
Десять їх, але брати ці
Порахують все на світі. (Цифри.)

На одній нозі стоїть.
У воду пильно дивиться.
Тицяє дзьобом навмання -
Шукає в річці жабенят. (Чапля.)

З перших букв назв предметів потрібно скласти нове слово.

6. Узагальнення.

Які ви сьогодні молодці! Давайте ще раз повторимо, що ми дізналися сьогодні про новий звуці і букві і з'ясуємо, куди ж ми поселимо букву Ц на «стрічці букв». (Слайд 17)

Незнайка вдячний вам за допомогу і каже: Дякую!

7. Підсумок уроку, рефлексія.

Наша подорож підійшла до кінця. Що вам сподобалося і запам'яталося? Що не сподобалося?

Візьміть квітку, який відповідає вашому настрою, і поставте його в вазу. (З кольорового паперу вирізані квіти малинового і синього кольору, діти приклеюють їх на лист із зображенням вази.)

Подивіться, який чудовий букет у нас вийшов, як частинка Квіткового міста. Наш урок закінчено. Дякую за роботу!

Муніципальне загальноосвітній заклад

«Середня загальноосвітня школа №8»

Міського округу Саранськ Республіки Мордовія

УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ

1 КЛАС (1-4)

Тема урока:

Букви Ц, ц, що позначають глухий приголосний непарний твердий звук [ц].

підготувала

вчитель початкових класів

першої кваліфікаційної категорії

Малишева Марина Іванівна

м Саранськ

2010

УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ

1 КЛАС (1-4)

«Російська абетка» Горецький В.Г. та ін.

Тема уроку: Букви Ц, ц, що позначають глухий приголосний непарний твердий звук [ц].

Тип уроку: пояснення нового матеріалу, інтегрований урок читання і письма з використанням інформаційних технологій

устаткування: персональний комп'ютер з усім оточенням, діапроектор, екран для проектування

Мета уроку:

    Ознайомити з новими буквами і звуком [ц] - завжди твердим і глухим.

    Формувати навички читання, спостерігати за особливостями написання букв «і» і «и» після букви «ц».

    Узагальнити знання про твердих непарних і парних згодних звуках.

    Розвивати фонематичний слух, логічне мислення, зв'язне мовлення, дослідницьку діяльність.

    Виховання старанності, дисциплінованості, умінь співпрацювати з товаришами і вчителем у спільній діяльності.

Хід уроку:

      Організаційний момент. Хвилина входження в урок. ( психологічний настрій дітей на урок.)

      Активізація знань:

    Повторення ЗУН (ПК)

Учитель: «На минулому уроці вивчалася буква« Ю, ю »Тому у нас в гостях казкова буква« ю »

1) Завдання 1: Склади слова до схем (слайд 2)

Ю -

Ю -

Ю -

Ю ---

Ю ----

2) Завдання 2: Прочитай словосполучення з дошки: (слайд 3)

Олена Ерошина

Юлія Ярославна

Юнна Яківна

Юрій Гагарін

Юлій Цезар

Юрка Юдін

Завдання 1: У чому особливість? (Імена власні - жіночі і чоловічі)

У чому відмінність позиції букви Ю?

Яка це буква? (Голосна) Розкажіть чому?

Завдання 2: Напишіть красиво рядок великої і малої літери Ю.

      Постановка теми уроку: «Сьогодні на уроці до нас в гості прийде нова казкова буква. Увага на екран! »

      Формування нових знань:

1) Фонетична зарядка: (слайд 4)

Як господиня кличе курчат?

Ціп - ціп - ціп.

Послухай новий звук.

2) склади - звуковий аналіз слів:

цифра чапля

Дітьми виділяється новий звук.

3) Дається характеристика звуку.

4) Перевірка (слайд 5). Повторіть ще раз характеристику звуків.
Перевір себе:

приголосний

непарний

глухий

твердий

5) Отже, знайомтеся, нова буква! (Слайд 6)

6) (слайд 7)

Буква Ц - внизу гачок,
Точно з краником бачок.

Завдання 1:

На що схожа буква Ц? Вислуховуються відповіді дітей.

Завдання 2: Напишіть красиво букви за зразком в прописи.

7) Завдання 1: (слайд 7)

Прочитайте без помилок. Даються відкриті і закриті склади.

Прочитайте без помилок!
Завдання 2:

З якими буквами складів немає?

ца ац чапля

цо оц цоколь

це ец церква

цу уц цунамі

Завдання 3: Напишіть слова в зошит красиво. Попрацюйте перекладачами з друкованого тексту письмовими буквами.

Завдання 4: Розділіть на склади і поставте наголос.

      Формування міцних знань:

    Проблемна ситуація: (слайд 8)

Завдання 1: Складіть відсутні склади.

Завдання 2: Спробуйте ці склади вставити в слова. Послухайте їх!

Ц-рк

Танц- И? І

Ц-фра

Кузнец-

2) Проведіть дослідження. (Слайд 9)
- Коли ж пишеться «І», а коли «И»? Зроби висновок.

вовчиці цирк

лисиці циліндр

зайці циркуль

куниці цикорій

тигриці цинк

ведмедиці цифра

Діти самостійно роблять висновок про написання складів ци або ци.

3) Запам'ятай! Крім: (слайд 10)

Циган навшпиньках до курчати (підійшов) і цикнув: «Цить!»

- ція - акація, міліція,

юстиція, акція.

4) Запиши слова в зошит правильно і красиво! Не забудь про посадку.

Певц-, ц-корій, ц-када, ц-новка,

ц-ферблат, ц-ган, ц-ванні, ДІАЦ-нти.

Дай перевірити товаришеві.

5) Завдання 1: Попрацюй з текстом самостійно. (Слайд 11)

Лист Вовкові!

Поверни мою бабусю! Я принесу тобі гостинці: льодяники, огірки, голубці. У лігві вимию сходи і мостини. Біля входу посаджу акації, нарциси, цініі, гіацинти. Будемо ми з тобою молодці! Червона Шапочка.

Завдання 2: Випиши слова з «ци» і «ци» красиво і правильно в 2 стовпчики.

      Підсумок уроку. рефлексія:

Згадай: (слайд 12)

    Які букви і звук вивчили?

    Які нові поєднання навчилися писати?

    Як правильно писати слова з нової орфограммой?

    Чи сподобався вам урок?

      Завдання побажанням на самостійну роботу вдома:

Напиши красиво нові літери по 3 рядки і запам'ятай в зошит.

Згадай нове правило, придумай і запиши слова на це правило

Навчи будинку всіх з цим правилом.